NBA News: Weteran wraca do Oklahomy, odszedł z niej rok temu

NBA News: Weteran wraca do Oklahomy, odszedł z niej rok temu

NBA News: Weteran wraca do Oklahomy, odszedł z niej rok temu
Photo by Brian Sevald/NBAE via Getty Images

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Mike Muscala dogadał się z Oklahomą City Thunder w sprawie podpisania kontraktu do końca sezonu. Muscala jest wolnym agentem po tym, jak w trakcie Trade Deadline został przetransferowany z Washington Wizards do Detroit Pistons, a następnie wykupił swój kontrakt.

Nie chciał grać w Pistons, trudno go winić.

To ciekawe, że jako wolny agent, 32-letni podkoszowy wybrał właśnie grę w Oklahomie. Można śmiało założyć, że trafiający 38% rzutów za trzy center był celem przynajmniej kilku ekip z ligowej czołówki. Oklahoma to jednak miejsce, które Mike dobrze zna. Grał tutaj w latach 2019-2023, rozgrywając prawdopodobnie najlepsze lata swojej dotychczasowej kariery. Wówczas jednak na sukcesy drużynowe nie było co liczyć. Dziś Muscala wraca do drużyny, która walczy o zwycięstwo w konferencji zachodniej.

Mike Muscala to mierzący 208 cm stretch-five, czyli center, którego głównym atutem jest jego rzut. W rotacji Thunder może odnaleźć znaczące minuty gry, gdyż za Chetem Holmgrenem nie ma klasycznego, rezerwowego centra. Zwłaszcza teraz, kiedy zwolniony został Aleksej Pokusevski.

superbet logo ZAREJESTRUJ SIĘ I OGLĄDAJ NBA ZA DARMO! 🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.