NBA News: Weteran dołącza do Heat! Wzmocnienie na rozegraniu

NBA News: Weteran dołącza do Heat! Wzmocnienie na rozegraniu

NBA News: Weteran dołącza do Heat! Wzmocnienie na rozegraniu
Photo by Megan Briggs/Getty Images

Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Patty Mills dogadał się z Miami Heat w sprawie podpisania kontraktu do końca obecnego sezonu. 35-letni Australijczyk został 1 marca zwolniony przez Atlantę Hawks, w barwach której rozegrał zaledwie 19 spotkań.

Dla Miami Heat ściągnięcie Millsa jest próbą łatania dziury na pozycji obwodowego. Heat wcześniej w tym sezonie oddali kiepsko spisującego się i mnóstwo zarabiającego Kyle’a Lowry’ego, pozyskując w zamian Terry’ego Roziera. Zespołowi wciąż jednak brakuje zawodnika, który prowadziłby atak pozycyjny z ławki. Mills może być tym graczem.

Patty Mills to weteran parkietów NBA, którego kariera w najlepszej lidze świata trwa od sezonu 2009/10. Zaczynał w Portland, ale najbardziej znany jest z 10 sezonów rozegranych w barwach Spurs, gdzie pomógł zdobyć mistrzostwo w 2014 roku. Obecnie rozgrywa najgorszy sezon od swoich debiutanckich rozgrywek, ale wynika to w dużej mierze z faktu, że w rotacji Hawks nie było dużo miejsca na jego minuty za duetem Trae Young & Dejounte Murray.

superbet logo ZAREJESTRUJ SIĘ I OGLĄDAJ NBA ZA DARMO! 🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.