Warriors są warci majątek… 😱💸
na szczęście ich mecze obejrzysz za darmo!

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Warriors na szczycie listy „Forbesa”. Gigantyczna wartość!

NBA News: Warriors na szczycie listy „Forbesa”. Gigantyczna wartość!

NBA News: Warriors na szczycie listy „Forbesa”. Gigantyczna wartość!
(Photo by Karl Mondon/MediaNews Group/Mercury News via Getty Images)

Z raportu „Forbesa” wynika, że Golden State Warriors – drugi sezon z rzędu – to najcenniejsza drużyna NBA, której wartość wycenia się na 7,7 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 10 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Na szarym końcu Memphis Grizzlies.

Warriors wygenerowali 765 milionów dolarów przychodów w sezonie 2022-2023, czyli o 48 procent więcej niż jakikolwiek inny zespół. New York Knicks (6,6 miliarda dolarów) i Los Angeles Lakers (6,4 miliarda dolarów) to pozostałe drużyny warte ponad 6 miliardów dolarów.

Z raportu wynika, że majątek przeciętnej drużyny NBA wynosi 3,85 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 35 procent w porównaniu z minionym rokiem. Ogółem wartość wszystkich klubów wzrosła od 8 procent do 76 procent i żadna z nich nie jest obecnie wyceniona na mniej niż 2 miliardy dolarów. Na 30. miejscu znaleźli się Grizzlies z wartością 2,4 miliarda dolarów.

Wartość klubów podnosi się także po spekulacjach na temat zbliżającej się renegocjacji praw telewizyjnych. Obecna umowa ligi dotycząca praw w USA z ESPN i Turner Sports wynosi średnio 2,66 miliarda dolarów na sezon.

„Eksperci ds. mediów i bankierzy sportowi są zgodni co do tego, że pozyskując nowych dystrybutorów, takich jak Apple, YouTube TV i Amazon Prime, a także łącząc swoje prawa międzynarodowe, NBA ponad dwukrotnie zwiększy wartość swoich obecnych praw medialnych” – czytamy w raporcie „Forbesa”.

Liga planuje ekspansję na Las Vegas i Seattle, co także podniesie wartość każdego z klubów. Szefowie zespołów NBA mogą z tego tytułu liczyć na ogromne zyski.