NBA News: Tyrese Maxey z nagrodą za sezon regularny

NBA News: Tyrese Maxey z nagrodą za sezon regularny

NBA News: Tyrese Maxey z nagrodą za sezon regularny
(Photo by Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images)

NBA ogłosiła laureata nagrody MIP, czyli Most Improved Player – nagrody dla gracza, który poczynił w tym sezonie największy postęp. Został nim Tyrese Maxey z Philadelphia 76ers.

Maxey był jednym z trzech zawodników, którzy zostali kilka dni temu ogłoszeni finałową trójką w wyścigu po nagrodę. Oprócz Maxey’a, pod uwagę brano też Alperena Senguna z Houston Rockets i Coby White z Chicago Bulls.

„To świetne uczucie. Dla kogoś takiego jak ja, kto jest dumny z wkładania masy pracy i znajdowania sposobu na stawanie się o ten jeden procent lepszym za każdym razem kiedy kończę trening… To świetne uczucie być za to postawionym w świetle reflektorów.”

– Tyrese Maxey

Tyrese Maxey zdobywał w tym sezonie średnio 25,9 punktu, 3,7 zbiórki i 6,2 asysty na mecz, spędzając na parkiecie po 37 minut na mecz. To statystyki nieznacznie lepsze niż rok temu – zwłaszcza, kiedy weźmiemy pod uwagę, że jego średnia minut wzrosła o 5 na mecz. W przeliczeniu per36 największy wzrost widać w liczbie asyst – Maxey stał się główną opcją Sixers na rozegraniu.

Obecnie Maxey jest kluczowym graczem Sixers w serii playoffowej przeciwko New York Knicks. Choć Sixers przegrali (o włos!) dwa pierwsze starcia, Maxey był w nich jednym z najlepszych zawodników, zdobywając kolejno 33 i 35 punktów.

stawiając za freebet od SUPERBET na 30+ punktów Maxey’a w kolejnym meczu, możesz wygrać 71 PLN
kurs z dnia: 24.04.2024
Kurs: 2.40
sprawdź
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.
superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.