Michaela Jordana stać na wszystko 🤑
ale mecze NBA można oglądać za darmo!

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Tyle kosztuje utrzymanie jachtu Jordana. Kosmiczna kwota!

NBA News: Tyle kosztuje utrzymanie jachtu Jordana. Kosmiczna kwota!

NBA News: Tyle kosztuje utrzymanie jachtu Jordana. Kosmiczna kwota!
(Photo by Jacob Kupferman/Getty Images)

Miłość Michaela Jordana do jachtów skłoniła go do zakupu statku „Joy” o wartości około 80 milionów dolarów. Tylko za utrzymanie statku były gracz m.in. Chicago Bulls musi płacić 800 000 dolarów tygodniowo, czyli 3,2 miliona dolarów miesięcznie.

Po przejściu na emeryturę Jordan poświęcił się powiększaniu swojego majątku, w wyniku czego w 2016 r. nabył ekskluzywny jacht „Joy”. Statek jest wyposażony w osiem kabin, kryte jacuzzi, kino, spa i jadalnię. Na pokładzie znajduje się również apartament na najwyższym piętrze, gabinet i taras, z którego roztacza się wspaniały widok na okolicę.

Jakby tego było mało, Jordan nie szczędził wydatków na posiadanie boiska do koszykówki i siłowni, aby zachować formę i wspominać dawne lata. Statek może pomieścić około 12 pasażerów i wymaga stałej załogi składającej się z 19 członków.

„Joy” nie jest jedynym jachtem Michaela Jordana. Były gwiazdor Bulls kupił „Mr. Terrible” w 2022 roku za 21 milionów dolarów. Ten ostatni ma 54 metry długości i posiada kryty bar, i jadalnię na świeżym powietrzu. Jordan jest także właścicielem innego jachtu „Catch 32”, którego wartość szacuje się na 7 milionów dolarów. Jordan wykorzystuje go głównie do łowienia ryb, ale jest to również statek bardzo luksusowy, charakteryzujący się wysokiej jakości wykończeniami i materiałami.

Była gwiazda NBA znalazła się niedawno na liście 400 najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych w rankingu magazynu Forbes. Majątek Jordana wyceniany jest na 3 miliardy dolarów.