Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Transfer Grizzlies z Rockets! Adams odchodzi!

NBA News: Transfer Grizzlies z Rockets! Adams odchodzi!

NBA News: Transfer Grizzlies z Rockets! Adams odchodzi!
(Photo by Justin Ford/Getty Images)

No, moi drodzy – zbliżamy się do Trade Deadline. Zaczynamy ostrożnie, ale wygląda to jak wstęp do większych ruchów. Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, doszło do transferu pomiędzy Memphis Grizzlies a Houston Rockets:

Houston Rockets: Steven Adams

Memphis Grizzlies: Victor Oladipo / 3x 2-rund. pick

Houston Rockets wysyłają do Memphis Victora Oladipo oraz trzy drugorundowe picki. Są to dwa wybory w 2024, oraz jeden w 2025 roku. W drugą stronę powędruje… Steven Adams. Może to być o tyle zaskakujące, że Steven Adams nie tylko nie zagrał, ale nie zagra już na pewno w tym sezonie z powodu kontuzji kolana.

Victor Oladipo także z powodu kontuzji kolana nie zadebiutował jeszcze w tym sezonie. On jednak – w przeciwieństwie do Adamsa – ma niebawem powrócić do gry.

Grizzlies przejmują w ten sposób schodzący kontrakt Oladipo, odciążając swój budżet w kolejnym offseason. Umowa Stevena Adamsa potrwa bowiem jeszcze sezon – za rozgrywki 2024/25 zarobi on 12,6 miliona dolarów. Oprócz tego zdobywają picki w drafcie. Typowy ruch dla tankującej, przebudowującej się drużyny.

Rockets biorą z kolei jeszcze rok umowy Adamsa, który powinien być zdrowy w przyszłym sezonie. 32-letni Nowozelandczyk będzie więc pewnie wówczas zmiennikiem Alperena Senguna – zmiennikiem, którego w tym sezonie trochę brakuje. Uczyć młodego Turka fachu na treningach może zacząć wcześniej – to też cenne.