Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Dramat Embiida! Zerwana łękotka! Koniec marzeń Sixers?

NBA News: Dramat Embiida! Zerwana łękotka! Koniec marzeń Sixers?

NBA News: Dramat Embiida! Zerwana łękotka! Koniec marzeń Sixers?
(Photo by Thearon W. Henderson/Getty Images)

Fatalne wieści dla kibiców Philadelphii 76ers. Jak donosi Shams Charania z The Athletic, Joel Embiid doznał zerwania łękotki w lewym kolanie. Informację potwierdzają przedstawiciele klubu.

Embiid urazu doznał w trakcie niedawnego meczu przeciwko Golden State Warriors, w którym Jonathan Kuminga niefortunnie upadł na jego nogę. Dla Embiida był to mecz, w którym powracał do gry po przerwie spowodowanej… Bólem kolana:

Choć Sixers zarzekają się, że jest inaczej – na czele z trenerem Nickiem Nursem – istnieje duża szansa, że zerwanie łękotki jest efektem nawarstwiających się od początku sezonu problemów z kolanem. Sam Amick z The Athletic raportował wczoraj – powołując się na swoje źródła wewnątrz klubu – że Joel Embiid od początku sezonu zmagał się z bólem w swoim kolanie, jednak zmuszał się do gry z powodu ciążącej na nim presji.

Podstawowe pytanie brzmi: Kiedy wróci? Niestety, odpowiedź nie jest prosta i na pewno nie poznamy jej szybko. Plan rehabilitacji ma zostać ustalony przez sztab medyczny klubu przez najbliższy weekend – podaje Keith Pompey z Philly Inquier. Jeśli chodzi o nadchodzącą nieobecność Embiida, rozstrzał czasowy jest bardzo duży. Zdarzało się, że przy łagodniejszych naderwaniach łękotki, gracze wracali już po kilku tygodniach. Jeśli zerwanie jest jednak na tyle poważne, że wymagać będzie operacji, może oznaczać nawet półroczny rozbrat z koszykówką.