Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: „To wyjątkowy gracz”. Williamson chwali Wembanyamę

NBA News: „To wyjątkowy gracz”. Williamson chwali Wembanyamę

NBA News: „To wyjątkowy gracz”. Williamson chwali Wembanyamę
Photo by Ronald Cortes/Getty Images

– Vic jest bardzo wyjątkowym zawodnikiem. Niedawno rozmawialiśmy o tym w szatni. To gracz, który może zdobyć dwa lub trzy tytuły najlepszego obrońcy ligi, a do tego może także dołożyć tytuł MVP. Uważam, że stać go na bardzo duże rzeczy. Sky is the limit – tak Zion Williamson ocenił Wembanyamę dla ESPN.

W swoim debiutanckim roku w NBA Wembanyama notuje średnio double-double na poziomie 20,5 punktu, 10,2 zbiórki i 3,2 asysty na mecz.

Warto dodać, że Zion Williamson to także była „jedynka” draftu. Został wybrany przez New Orleans Pelicans w 2019 roku. Numerem dwa w tamtej edycji draftu był Ja Morant, a trzeci był RJ Barrett.

Williamson jest zdania, że Francuza stać na wielkie rzeczy w NBA. Przyszłość należy do niego. Gracz Pelicans zwrócił uwagę na dużą rolę trenera Gregga Popovicha w rozwoju Wembanyamy.

– Nie widzieliśmy czegoś takiego do tej pory. Widzieliśmy rzeczy bliskie, ale nie takie. On jest niesamowitym graczem. Zwłaszcza, że Gregg Popovich czuwa nad nim. Wemby ma dużo szczęścia, że trafił na takiego trenera. Na pewno – pod jego okiem – będzie się dalej rozwijał – zaznaczył.