NBA News: To już pewne! Wielkie gwiazdy zagrają w kadrze USA na IO

NBA News: To już pewne! Wielkie gwiazdy zagrają w kadrze USA na IO

NBA News: To już pewne! Wielkie gwiazdy zagrają w kadrze USA na IO
Photo by Juan Ocampo/NBAE via Getty Images

USA Basketball pracuje nad sfinalizowaniem składu reprezentacji USA na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Dziennikarze donoszą o kilku „pewniakach” w zespole. Aż roi się od wielkich gwiazd.

Po rozczarowującym występie w mistrzostwach świata w 2023 roku, drużyna USA szuka odkupienia poprzez Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku, na które będzie starała się zbudować skład z jak najlepszych graczy NBA.

Według Shamsa Chanarii i Joe Vardona z The Athletic, tacy gracze jak Devin Booker, Jrue Holiday, LeBron James, Joel Embiid, Stephen Curry, Kevin Durant i Jayson Tatum mają stanowić „trzon zespołu, o ile nie doznają kontuzji”.

Źródła The Athletic donoszą również, że Tyrese Haliburton i Anthony Edwards są również brani pod uwagę przy ustalaniu ostatecznego składu. Obaj znaleźli się w kadrze na mistrzostwa świata w 2023 roku.

Plan zakłada, by oprzeć grę na środkowym Embiidzie, który dochodzi do siebie po kontuzji łąkotki. Ma wrócić do gry pod koniec marca. Niemniej jednak, nazwiska Bama Adebayo i Anthony’ego Davisa są również rozważane do włączenia do rotacji środkowych.

Kadrze USA bardzo zależy na tym, by w składzie znalazł się Jrue Holiday, który nie tylko świetnie gra w obronie, ale potrafi też sporo dać w ataku.

Na poprzednich IO Amerykanie pokonali w finale Francję.

superbet logo ZAREJESTRUJ SIĘ I OGLĄDAJ NBA ZA DARMO! 🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.