Hiszpania znajdzie się w TOP3 turnieju?
Postaw i zgarnij bonusy od Superbet!

superbet logo
4.00
Graj!
NBA News: Thunder zwalniają młodego Hiszpana – to już kolejny zwolniony młodzian

NBA News: Thunder zwalniają młodego Hiszpana – to już kolejny zwolniony młodzian

NBA News: Thunder zwalniają młodego Hiszpana – to już kolejny zwolniony młodzian
Photo by Alex Bierens de Haan/Getty Images

Jak donosi Michael Scotto z HoopsHype, Oklahoma City Thunder zwalniają 21-letniego centra pozyskanego dopiero co z Hawks, Usmana Garubę. Hiszpan trafił do Thunder w ramach wymiany, w której razem z nim do Thunder przyszli Rudy Gay, TyTy Washington i drugorundowy pick w drafcie. W zamian do Hawks powędrował Patty Mills.

Nie byłoby w tych informacjach niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że Usman Garuba to młody, perspektywiczny zawodnik, wybrany dwa lata temu z 23. pickiem w drafcie. Spędził dwa sezony w Houston Rockets, gdzie wchodził z ławki i pokazywał bardzo duży potencjał defensywny. Pomimo pewnego braku szlifowania, jego zasięg ramion robił różnicę, a w swoim drugim sezonie udawało mu się do tego poprawić rzut i trafiać 40,7% z dystansu (na niewielkiej próbie 59 rzutów, ale jednak).

Taki 21-letni Garuba na debiutanckim kontrakcie z pewnością był graczem, w którego warto było zainwestować. Podobnie można było myśleć o wspomnianym już TyTy Washingtonie – także zwolnionym jakiś czas temu przez Thunder. Washington dopiero co rozegrał swój debiutancki sezon w Rockets. Fakt, 21-latek w swoim pierwszym roku w lidze nie zachwycał, ale zwolnienie wybranego w pierwszej rundzie draftu gracza tak szybko jest… Zastanawiające.

Usman Garuba będzie miał szansę pokazać się światu na zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Świata FIBA, gdzie zagra dla kadry Hiszpanii. Jest jednym z tylko dwóch graczy NBA w składzie, obok Santi Aldamy. Cóż… Był, w końcu został zwolniony. Być może dobra postawa na turnieju pomoże mu jednak zapracować na nową umowę. Szanse Hiszpanów na zwycięstwo nie są jednak w tym roku przesadnie wysokie:

Mistrzowie Świata 2023: kurs: bukmacher:
USA1.95 superbet logo GRAJ
Francja9.00 superbet logo GRAJ
Australia10.00 superbet logo GRAJ
Mistrzowie Świata 2023: kurs: bukmacher:
Hiszpania15.00 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 22.08.2023)