Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Tatum bez operacji. Ważna decyzja gwiazdora Celtics

NBA News: Tatum bez operacji. Ważna decyzja gwiazdora Celtics

NBA News: Tatum bez operacji. Ważna decyzja gwiazdora Celtics
Photo by Adam Glanzman/Getty Images

Ramona Shelburne z „ESPN” poinformowała, że Jayson Tatum zdecydował się nie poddawać operacji lewego nadgarstka przed sezonem 2023/2024. To ważna informacja w kontekście tego, że gwiazdor Boston Celtics od dłuższego czasu zmagał się z dolegliwościami w tej części ciała.

Jayson Tatum przez większą część poprzedniego sezonu miał mocno owinięty lewy nadgarstek (nie jest to ręka rzucająca). Pojawiła się nawet myśl, że Tatum – w okresie letnim – będzie musiał przejść operację nadgarstka, ale – według Ramony Shelburne z „ESPN” – gwiazdor Celtics nie zdecydowała się na zabieg.

– Tatum rozpoczął okres pozasezonowy, myśląc, że może potrzebować operacji nierzucającego nadgarstka. Odwiedził grupę specjalistów i finalnie podjął decyzję: Nie poddam się operacji. Nie potrzebuję tego – powiedziała Shelburne.

Shelburne dodała, że Tatum stwierdził, że czuje się naprawdę dobrze i jest gotowy na rozpoczęcie nowego sezonu.

mistrz NBA 2023/24: kurs: bukmacher:
Bucks4.50 superbet logo GRAJ
Nuggets5.50 superbet logo GRAJ
Celtics6.00 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 02.10.2023)

Po stracie Marcusa Smarta na rzecz Memphis Grizzlies Tatum może w nadchodzącym sezonie przejąć rolę jeszcze bardziej ofensywnego zawodnika. Choć nie jest to żadna nowość w przypadku czterokrotnego All-Stara, powinien otrzymać więcej okazji do przenoszenia piłki i bycia „rozgrywającym” ataku Celtics.

Zdrowie wydaje się być wyraźnym priorytetem w składzie Celtics. Robert Williams, Al Horford, Malcolm Brogdon, Jaylen Brown i nowy nabytek Kristaps Porzingis opuścili co najmniej 15 meczów z powodu kontuzji w zeszłym sezonie. Tatum i Celtics muszą znaleźć skuteczny sposób na zachowanie zdrowia. Celem jest zdrowy skład zmierzający do finałów NBA.