Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Taj Gibson zwolniony przez Knicks

NBA News: Taj Gibson zwolniony przez Knicks

NBA News: Taj Gibson zwolniony przez Knicks

W niedzielę New York Knicks oficjalnie zwolnili 38-letniego Taja Gibsona zaledwie trzy tygodnie po sprowadzeniu go z powrotem. Prezydent Leon Rose zabrał głos w tej sprawie.

Knicks pozyskali Gibsona, ulubieńca trenera Toma Thibodeau, w odpowiedzi na potrzebę wzmocnień zespołu po stracie środkowego Mitchella Robinsona z powodu kontuzji lewej kostki 15 grudnia.

Gibson wystąpił w 10 meczach, w których średnio notował 1,4 punktu i 1,8 zbiórek w ciągu niecałych dziesięciu minut spędzonych na parkiecie. Koszykarz nie pojawił się w ostatnich trzech spotkaniach.

Knicks wykorzystali ostatnio Preciousa Achiuwę jako zmiennika na pozycji środkowego. Ten gracz trafił z Toronto w ramach transakcji.

„Taj w ogromnym stopniu pomógł naszemu zespołowi w tym sezonie. Przez cały czas spędzony w Knicks miał wielki wpływ na naszą organizację zarówno na boisku, jak i poza nim” – powiedział prezes Leon Rose.

Gibson grał także u Thibodeau w Chicago i Minnesocie, zanim dołączył do Knicks w latach 2019–2022, pomagając im wrócić do play-off w 2021 roku po siedmiu latach nieobecności. Następnie spędził jeden sezon w Washington Wizards.