NBA News: Szpieg w szeregach Timberwolves! Skradziono ponad 5000 plików

NBA News: Szpieg w szeregach Timberwolves! Skradziono ponad 5000 plików

NBA News: Szpieg w szeregach Timberwolves! Skradziono ponad 5000 plików
Photo by Jordan Johnson/NBAE via Getty Images

Szpiedzy, wywiad, kontrwywiad… To nie tylko tematyka polityczna, ale także biznesowa. Tak się składa, że NBA jest ogromnym biznesem, a więc i pokusa szpiegostwa ogromna. Jak podaje Baxter Holmes z ESPN, Minnesota Timberwolves zwolnili członka sztabu trenerskiego, 33-letniego analityka, Somaka Sarkara. Powód? Pracownik miał wykraść tysiące poufnych plików z zarządu, w tym „strategiczne informacje NBA” [strategic NBA information – tłum. red.].

Oprócz natychmiastowego zwolnienia, doszło tez oczywiście do aresztowania pracownika, któremu postawiono zarzuty: między innymi zarzut włamania trzeciego stopnia. Zgodnie z powództwem, do którego dotarł dziennikarz ESPN, vice-prezydent klubu 2. lutego zostawił w swoim gabinecie dysk twardy z wrażliwymi danymi. Kiedy wrócił on do pracy 5. lutego – po weekendzie – dysku już tam nie było. Sarkar został zidentyfikowany na nagraniu monitoringu.

Może jednak nie miał zadatków na szpiega.

Jak tłumaczył się oskarżony? Jako członek sztabu wziął on dysk, żeby umieścić na nim dane, po prostu zapomniał go oddać. Somaka Sarkar jako analityk pracował w Timberwolves od sierpnia 2022 roku. Wcześniej pracował też m. in. dla Knicks, Pelicans czy Rockets – w NBA znajdował zatrudnienie od ponad 10 lat.

superbet logo OGLĄDAJ MECZE NBA ZA DARMO! SPRAWDŹ! 📺

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.