Oglądaj mecze Miami Heat 📺 i nie tylko
na żywo 🔴 za darmo! 💸 na SUPERBET!

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Spoelstra z największą umową trenerską w historii!

NBA News: Spoelstra z największą umową trenerską w historii!

NBA News: Spoelstra z największą umową trenerską w historii!

Według Shamsa Charanii z The Athletic, Spoelstra podpisał nowy lukratywny kontrakt i będzie trenerem Miami Heat przez kolejne… osiem lat!

Eric Spoelstra podpisał nowy, ośmioletni kontrakt na kwotę 120 milionów dolarów z Miami Heat. To największa umowa trenerska w historii – dodaje Adrian Wojnarowski z ESPN.

Warto dodać, że Gregg Popovich zeszłego lata podpisał z San Antonio Spurs przedłużenie kontraktu o wartości 80 milionów dolarów.

Spoelstra jest uważany za jednego z najlepszych fachowców w NBA. To dwukrotny mistrz NBA w latach 2012 i 2013. Był także z drużyną w finałach w 2011, 2014, 2022 i 2023 roku.

53-latek jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych strategów, któremu udaje się zaszczepić w graczach słynną kulturę Heat.

„Poprowadził Heat do sześciu występów w finałach NBA i dwóch mistrzostw. Konsekwentnie wyciska z drużyny wszystko, niezależnie od kontuzji i/lub transferów kluczowych graczy” – pisze serwis cbssports.com.

„Nikt nie rozwija graczy tak jak Spoelstra i Heat. Duncan Robinson, który w tym sezonie przeżywa renesans, nie został wybrany do draftu. To samo dotyczy Vincenta i Strusa, a także Caleba Martina” – czytamy.

Spoelstra z 1231 zwycięstwami na koncie zajmuje 19. miejsce na liście wszystkich trenerów wszech czasów pod względem wygranych meczów.