NBA News: Rudy Gobert Obrońcą roku – były gracz zaskakująco mówi o jego decyzji

NBA News: Rudy Gobert Obrońcą roku – były gracz zaskakująco mówi o jego decyzji

NBA News: Rudy Gobert Obrońcą roku – były gracz zaskakująco mówi o jego decyzji
(Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

NBA ogłosiła laureata kolejnej nagrody – Najlepszym Obrońcą sezonu 2023/24 został Rudy Gobert z Minnesoty Timberwolves.

Stawiając za 34 PLN freebetu od SUPERBET na tytuł mistrzowski Timberwolves, możesz wygrać 119 PLN
kurs z dnia: 8.05.2024
Kurs: 5.00
możesz postawić
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Rudy Gobert – lider najlepszej statystycznie defensywy sezonu regularnego – otrzymał 72 głosy na pierwsze miejsce spośród 99 głosujących. Głosy na pierwsze miejsce otrzymali też Victor Wembanyama (19), Anthony Davis (4), Bam Adebayo (3) i Jrue Holiday (1):

Rudy Gobert zgarnął nagrodę już po raz czwarty w swojej karierze. Nikt nie otrzymał tego wyróżnienia więcej razy – czterokrotnie sięgali po nie jeszcze Ben Wallace i Dikembe Mutombo. Jeśli Gobert rozegra jeszcze jeden tak udany sezon w tak dobrze broniącym zespole, ma więc szansę na osiągnięcie czegoś historycznego.

Gobert w tym sezonie notował średnio 14 punktów, 12,9 zbiórki i 2,1 bloku na mecz. Był centralną osią defensywy Timberwolves, która oddawała rywalom tylko 108,4 punktu na 100 posiadań. Co jednak ciekawe, w ostatnim meczu playoffowym przeciwko Nuggets, których udało się kapitalną defensywą zatrzymać na 80 punktach… Rudy Gobert nie wystąpił. Zatrzymały go „powody prywatne”, które okazały się narodzinami dziecka.

Gobertowi oczywiście gratulujemy – tak nagrody, jak i wejścia w rolę ojca. Zawodnicy NBA opuszczający mecze z powodu narodzin dziecka to stosunkowo powszechne zjawisko i przyjęło się nie krytykować koszykarzy, kiedy opuszczają mecze z tego powodu. Wyłamał się jednak Gilbert Arenas – były gracz NBA, trzykrotny All-Star, prowadzący swój program Gils Arena Show:

„To jest dziecko, stary. Ono będzie na miejscu jak wrócisz.”

– Gilbert Arenas
superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.