NBA News: Ricky Rubio kończy sportową karierę, rozwiązuje umowę z Cavaliers

NBA News: Ricky Rubio kończy sportową karierę, rozwiązuje umowę z Cavaliers

NBA News: Ricky Rubio kończy sportową karierę, rozwiązuje umowę z Cavaliers

Doszło do tego, co zapowiadano od dłuższego czasu; Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Cleveland Cavaliers dogadali się z Rickym Rubio w sprawie wykupienia kontraktu. Klub wypłaci zawodnikowi należne 6,1 miliona dolarów za ten, oraz 6,4 miliona dolarów za przyszły sezon które przysługiwały mu w umowie, a sam Rubio zostanie wolnym agentem. Nie zanosi się jednak na to, by miał gdzieś jeszcze zagrać.

[EDIT] Ricky Rubio chwilę później ogłosił, że kończy karierę sportową. Opublikował w tej sprawie oświadczenie, w którym przeczytać możemy fragment sugerujący naprawdę poważne problemy, z jakimi zmagał się Rubio:

„30 lipca to była jedna z najtrudniejszych nocy w moim życiu. Moja głowa zaprowadziła mnie w mroczne miejsce. Poniekąd wiedziałem, że zmierzam w tym kierunku, ale nigdy nie przypuszczałem, że stracę kontrolę nad sytuacją. Kolejnego dnia postanowiłem zawiesić sportową karierę.

Pewnego dnia, kiedy przyjdzie odpowiedni moment, bardzo chętnie podzielę się z Wami pełnym doświadczeniem, żeby pomóc innym znajdującym się w podobnym położeniu. Do tego czasu chciałbym zachować to dla siebie z szacunku dla mojej rodziny i samego siebie; dalej pracuję nad swoim zdrowiem psychicznym. Mogę jednak z dumą powiedzieć, że radzę sobie coraz lepiej z dnia na dzień.”

– Ricky Rubio

Przypomnijmy: Ricky Rubio nie nie zagrał w tym sezonie ani jednego meczu w barwach Cavaliers z powodu problemów związanych ze zdrowiem mentalnym. 33-letni Rubio w wakacje poinformował zarząd klubu, że jego zdrowie psychiczne nie pozwala mu obecnie na kontynuowanie kariery.

Kontrakt Rickiego Rubio – pomimo tego, że ten nie pojawiał się na parkiecie – w dalszym ciągu zabierał miejsce w salary cap klubu. Dzięki wykupieniu umowy, Cavs zwalniają pieniądze z salary, otwierając sobie możliwości przed zbliżającym się trade deadline.

Ricky Rubio rozegrał na parkietach NBA 12 sezonów, notując średnio 10,8 punktu, 4,1 zbiórki, 7,4 asysty i 1,4 przechwytu na mecz. Przez ostatnie dwa lata zmagał się z nawracającą kontuzją ACL’a.