Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Rajon Rondo aresztowany! Kłopoty legendy Celtics?

NBA News: Rajon Rondo aresztowany! Kłopoty legendy Celtics?

NBA News: Rajon Rondo aresztowany! Kłopoty legendy Celtics?
(Photo by Elsa/Getty Images)

Jak podaje lokalna stacja telewizyjna z Louisville, WDRB-TV, Rajon Rondo został aresztowany przez policję w stanie Indiana. Były zawodnik NBA nielegalnie posiadał broń palną, marihuanę, oraz „sprzęt do użytkowania narkotyków” [drug paraphernalia – tłum. red.].

37-letni Rondo został zatrzymany przez policję w hrabstwie Jackson w stanie Indiana z powodu złamania przepisów drogowych. Funkcjonariusz miał wyczuć woń marihuany i na tej podstawie doszło do przeszukania, a następnie odnalezienia kontrabandy. Przypomnijmy – marihuana jest legalna w 38 z 50 stanów USA, natomiast stan Indiana nie jest jednym z nich.

Nie są to pierwsze problemy z prawem Rajona Rondo. Według źródeł ESPN z 2022 roku, Rajon Rondo zawarł ugodę sądową z oskarżającą go kobietą, na mocy której dotyczyły go pewne prawne ograniczenia. Jedno z tych ograniczeń zakazywało mu posiadania broni. Zakaz wynikał z faktu, że Rondo miał w przeszłości grozić kobiecie właśnie z użyciem broni.

37-letni Rondo od roku nie gra już w NBA. W lidze spędził łącznie 16 sezonów, w trakcie których zdobył dwa Tytuły Mistrzowskie, czterokrotnie brał udział w All-Star Game, a trzy razy przewodził NBA pod względem średniej asyst na mecz.