Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Kolejny powrót w Cavaliers? Zespół rośnie w siłę

NBA News: Kolejny powrót w Cavaliers? Zespół rośnie w siłę

NBA News: Kolejny powrót w Cavaliers? Zespół rośnie w siłę

Jak podaje trener Cleveland Cavaliers, JB Bickerstaff, Darius Garland jest – cytat – „ekstremalnie blisko powrotu do gry”. Nie ma więc konkretnego terminu, natomiast „ekstremalnie blisko” może oznaczać krótką, dwumeczową trasę wyjazdową. Po czwartkowym meczu u siebie z Pistons, Cavs wyjeżdżają na zachód grać w piątek w Memphis i w niedzielę w San Antonio.

Darius Garland pozostaje poza grą od 15 grudnia z powodu urazu szczęki, którego nabawił się w starciu z Celtics. All-Star sprzed dwóch lat opuścił w międzyczasie aż 19 meczów, w trakcie których Cavs radzili sobie jednak nad wyraz dobrze, notując bilans 15-4. Zespół w styczniu notuje drugi najlepszy bilans w lidze (tylko za Knicks), zajmując obecnie 5. miejsce w konferencji wschodniej.

Garland nie był jedynym graczem, bez którego Cavs musieli sobie radzić ostatnimi czasy. Minionej nocy po liczącej aż 22 mecze przerwie do gry wrócił Evan Mobley. Młody podkoszowy zmagał się z kontuzją kolana. W swoim powrocie rozegrał 20 minut, w trakcie których zdobył 10 punktów i 9 zbiórek.

24-letni już Darius Garland (urodziny miał 26 stycznia) notuje w tym sezonie średnio 20,7 punktu, 2,8 zbiórki i 5,9 asysty na mecz, bardzo dobrze radząc sobie w dzieleniu obowiązków ofensywnych z Donovanem Mitchellem.