NBA News: Poważne problemy zdrowotne managera Jazz – przejdzie trudną operację

NBA News: Poważne problemy zdrowotne managera Jazz – przejdzie trudną operację

NBA News: Poważne problemy zdrowotne managera Jazz – przejdzie trudną operację
(Photo by Chris Gardner/Getty Images)

Generalny manager Utah Jazz. Justin Zanik, przejdzie w tym tygodniu skomplikowaną. Zarządzający klubem z Salt Lake City cierpi na poważną niewydolność nerek.

Jak podają Utah Jazz w swoim oświadczeniu, Justin Zanik przejdzie dziś operację transplantacji nerki. Klub wydał oświadczenie, w którym wyraża pełne wsparcie dla swojego managera:

„Utah Jazz przesyłają miłość i wsparcie dla generalnego managera Justina Zanika, jego żony Giny i ich rodziny, podczas gdy Justin przygotowuje się do zabiegu przeszczepu nerki, by zwalczyć wielotorbielowatość nerek [polycystic kidney disease – tłum. red.], genetyczną wadę wpływającą na funkcjonowanie nerek. JZ jest kluczową częścią naszej organizacji – czekamy na jego powrót w nadchodzących tygodniach.”

– oświadczenie Utah Jazz

Według danych podawanych przez portal healthline.com (powołujący się na badania z The American Journal of Transplantation), transplantacja nerki nie jest tak groźnym zabiegiem jak kiedyś i kończy się powodzeniem w aż 97% przypadków.

Zanik dodaje, że według ekspertyzy lekarskiej, jego nerki funkcjonują tylko na 14%.

„Z natury sam staram się wszystko naprawiać. Taka jest moja rola w Jazz, taka jest moja rola w rodzinie… Tak było, kiedy przez 15 lat byłem agentem koszykarskim. Sam zajmowałem się masą rzeczy. To ja jestem tym, który powinien pomóc innym. Ja jestem tym, który powinien się wszystkim zająć. Naprawdę nie wiedziałem więc, jak prosić o pomoc w tej sytuacji, ale musiałem to jakość przejść.”

– Justin Zanik dla ESPN

Justin Zanik pracuje w Utah Jazz od 2013 roku, z roczną przerwą (2016/17) na pracę dla Bucks. Początkowo był asystentem generalnego managera, a w 2019 roku zastąpił ustępującego Dennisa Lindsey’a.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.