NBA News: Paul George nie wróci do Clippers! Klub ściąga „zastępstwo”

NBA News: Paul George nie wróci do Clippers! Klub ściąga „zastępstwo”

NBA News: Paul George nie wróci do Clippers! Klub ściąga „zastępstwo”
Photo by Glenn James/NBAE via Getty Images

Dzieje się! Paul George bardzo krótko po wstąpieniu na rynek wolnych agentów uznał, że jego powrót do Clippers jest już niemożliwy!

Paul George zrezygnował z wartej blisko 49 milionów dolarów opcji na przyszły sezon, zostając wolnym agentem. Wcześniej prowadził ze swoim dotychczasowym klubem – Los Angeles Clippers – rozmowy dotyczące ewentualnego przedłużenia kontraktu. Nie dogadał się jednak z klubem, przede wszystkim co do długości umowy. Według doniesień, Clippers nie chcieli zaoferować mu umowy dłuższej, niż obecny kontrakt Kawhi Leonarda (tylko 3 kolejne lata).

PG#13 wszedł więc na rynek wolnych agentów i według doniesień, miał rozpocząć nowe negocjacje z Clippers, Sixers, oraz Magic. Negocjacje z Clipeprs szybko spaliły na panewce – jak wynika z oświadczenia opublikowanego przez klub, George nie zamierza zostawać w Los Angeles:

„Paul George poinformował nas, że zamierza podpisać kontrakt z innym zespołem. Paul to niebywały talent, elitarny gracz po obu stronach parkietu. Czujemy się szczęśliwi, że mogliśmy spędzić z nim 5 lat. W tym czasie trzy razy zagrał w Meczu Gwiazd, trafił najwięcej trójek w historii klubu i pomógł poprowadzić klub w miejsca, w których ten nigdy nie był. Jego występy w meczach numer 5 i 6 serii z Utah w 2021 roku nigdy nie zostaną zapomniane przez nikogo związanego z klubem.”

– fragment oświadczenia Clippers

Znamienne, że w świadczeniu musiano cofnąć się aż o 3 lata, żeby wskazać na dwa mecze Paula George’a kluczowe dla dziedzictwa klubu.

Clippers szybko przystąpili do kolejnych działań. Shams Charania z The Athletic bardzo szybko podał informację, że Clippers zatrudnili innego skrzydłowego – Derricka Jonesa Jr.. Zawodnik podpisze z klubem trzyletnią umowę wartą 30 milionów dolarów.

W tytule nazwałem Jonesa Jr. – trochę prześmiewczo – „zastępstwem” za George’a. Prawda jest jednak taka, że w zeszłym sezonie w barwach Mavericks pokazał się on jako świetny zadaniowiec po obu stronach parkietu i może być naprawdę cennym elementem rotacji trenera Tyronna Lue – zwłaszcza za te nieduże pieniądze.

Derrick Jones Jr. również jest ważnym elementem całej tej offseasonowej układanki. Jego zatrzymanie miało być dla Dallas Mavericks priorytetem. Klub z Teksasu jest jednak w samym środku starań o sprowadzenie Klay’a Thompsona.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.