NBA News: Oklahoma musi poprawić ofensywę, trener Daigneault uspokaja

NBA News: Oklahoma musi poprawić ofensywę, trener Daigneault uspokaja

NBA News: Oklahoma musi poprawić ofensywę, trener Daigneault uspokaja
Photo by Zach Beeker/NBAE via Getty Images

Oklahoma City Thunder w kolejnym meczu powalczą o życie – przy stanie serii 3-2 dla Dallas, porażka będzie oznaczać dla OKC koniec sezonu. Czy są w stanie poprawić się w ataku?

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Oklahoma City Thunder przystępowali do tych Playoffów w roli jednej z sensacji sezonu. Tej młodej, niedoświadczonej ekipie udało się zając pierwsze miejsce w konferencji zachodniej, kończąc statystycznie jako TOP4 obrona i TOP3 atak ligi. O ile to pierwsze udało im się przełożyć na Playoffy, o tyle to drugie wyraźnie kuleje.

Oklahoma City Thunder w ostatnim meczu zdobyli tylko 92 punkty, co nie pozwoliło im powalczyć o zwycięstwo. Trener Mark Daigneault nie narzekał jednak przesadnie na grę w ataku swoich podopiecznych:

„Jestem ostrożny ze stwierdzeniami, że podobał mi się mecz na 92 punkty… Ale czułem, że mieliśmy pewne wahania w ataku przez trzy ostatnie mecze. Czułem, że tej nocy akurat byliśmy w stanie znajdować swoje okazje. Sprawiliśmy, że rywale czuli się trochę niekomfortowo. Zmusiliśmy ich, żeby sięgnęli głębiej do swojej rotacji.”

– trener Mark Daigneault

Stawiając 50 PLN na to, że Thunder awansują do Finałów Konferencji, możesz wygrać 176 PLN
kurs z dnia: 17.05.2024
Kurs: 4.00
możesz postawić
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Trener Daigneault dokonał na ten mecz taktycznych usprawnień, przenosząc na ławkę Josha Giddey’a. Australijczyk zapewniał grę na piłce z ławki, podczas gdy w pierwszej piątce wystąpił Isaiah Je, który miał poprawić możliwości strzeleckie wyjściowego składu. Joe trafił jednak tylko 2/8 prób z dystansu, a cały zespół skończył ze skutecznością na poziomie 25% z dystansu:

„To zabrzmi pewnie jak coś szalonego, bo nie rzucaliśmy w tym meczu za dobrze, ale myślę, że nasza ofensywa była naprawdę dobra. Po prostu nie trafialiśmy rzutów.”

– Jalen Williams

Oklahom potrzebuje większego zaangażowania ofensywnego zawodników, którzy nie nazywają się Shai Gilgeous-Alexander. W serii z Mavericks SGA oddaje średnio 23 rzuty na mecz, co stanowi ponad 1/4 prób oddawanych przez jego zespół.

„Jalen i Chet to naprawdę dobrzy gracze. To nasza pierwsza playoffowa kampania, ich pierwsza. To wszystko to jest doświadczenie, z którego można czerpać naukę. W Playoffach – ze względu na ich naturę, czyli wysoką stawkę i dobrze rozpracowany wciąż ten sam oponent na wysokim poziomie – nie ma gracza, który nie przechodziłby w trakcie serii przez jakieś problemy. Niezależnie od tego, w jakim jest punkcie kariery.”

– trener Mark Daigneault

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.