NBA News: Nowy kontrakt Tyrese Maxey’a z Sixers!

NBA News: Nowy kontrakt Tyrese Maxey’a z Sixers!

NBA News: Nowy kontrakt Tyrese Maxey’a z Sixers!
(Photo by Mitchell Leff/Getty Images)

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Philadelphia 76ers jednak dogadali się z Tyresem Maxey’em w sprawie nowej umowy. Podpiszą maksymalną umowę.

Philadelphia 76ers najmocniej rozpoczęli tegoroczne Offseason. Po sprowadzeniu Paula George’a, kilku zadaniowców jak Andre Drummond i Eric Gordon, oraz pozostawieniu w składzie Kelly’go Oubre, padło na nowy kontrakt dla jednego z liderów, Tyrese Maxey’a. Według Adriana Wojnarowskiego z ESPN, podpisze on 5-letnią umowę wartą 204 miliony dolarów. Jest to maksymalny możliwy kontrakt.

23-letni Tyrese Maxey w minionym sezonie zakończył swój czteroletni, debiutancki kontrakt. Zawodnik mógł negocjować przedłużenie umowy już rok temu, natomiast poczekał do teraz. Dlaczego? Dzięki temu Sixers mieli tego lata przestrzeń w salary cap, by ściągnąć dodatkową gwiazdę – padło na Paula George’a. Maxey zaczekał z negocjacjami na ściągnięcie gwiazdy, gdyż Sixers dysponowali w stosunku do niego prawami Birda – jest to mechanizm pozwalający podpisać kontrakt przekraczającym próg salary cap z własnym graczem.

Tyrese Maxey w minionym sezonie notował średnio 25,9 punktu, 3,7 zbiórki i 6,2 asysty na mecz, debiutując w Meczu Gwiazd, oraz sięgając po nagrodę za największy postęp.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.