czy z Simonsem, czy bez… 📺
mecze Blazers obejrzysz za darmo!

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Lider Blazers wypada na kilka tygodni – szybkie tankowanie?

NBA News: Lider Blazers wypada na kilka tygodni – szybkie tankowanie?

NBA News: Lider Blazers wypada na kilka tygodni – szybkie tankowanie?
(Photo by Jevone Moore/Icon Sportswire via Getty Images)

Ten sezon nie rozpoczął się najlepiej dla Portland Trail Blazers i to na kilku płaszczyznach. Przede wszystkim przegrali trzy pierwsze mecze i to w nienajlepszym stylu. Ich debiutant, potencjalna gwiazda – Scoot Henderson – od początku nie prezentuje się najlepiej. Ponadto jeden z liderów zespołu, Anfernee Simons, wypada z gry na kilka tygodni z powodu kontuzji palca.

Jak podaje Jason Quick z The Athletic, Anfernee Simons doznał zerwania więzadła w kciuku i opuści od 4 do 6 tygodni gry. Do kontuzji doszło w pierwszym meczu sezonu Blazers przeciwko Clippers.

Co oznacza ta kontuzja dla Portland Trail Blazers? Najpewniej jeszcze szybsze i jeszcze skuteczniejsze tankowanie. Minuty Simonsa naturalnie przejąć powinni Shaedon Sharpe i Scoot Henderson. Ten pierwszy już gra średnio po 35 minut w meczu – to on wskoczył do pierwszej piątki po kontuzji Simonsa. Zdobywa najwięcej w drużynie 19,3 punktu na mecz.

Scoot Henderson nie wygląda z kolei tak dobrze, jak przypuszczano. Sugerowano, że to najbardziej przygotowany na NBA debiutant tegorocznego naboru. Tymczasem w trzech pierwszych meczach Scoot trafia 8,3% rzutów za trzy (!!!), zdobywając skromne 7,3 punktu, 3 asysty i aż 4,3 straty na mecz.