NBA News: Kontuzja pleców Kawhi Leonarda – czy to coś poważnego?

NBA News: Kontuzja pleców Kawhi Leonarda – czy to coś poważnego?

NBA News: Kontuzja pleców Kawhi Leonarda – czy to coś poważnego?
Photo by Ezra Shaw/Getty Images

Niepokojące sceny miały miejsce w trakcie ostatniego meczu Los Angeles Clippers. Kawhi Leonard, jeden z liderów zespołu, wyszedł w pierwszej piątce… Ale po 12 minutach gry zszedł z parkietu i pojechał do domu. Spowodowane było to poważnym bólem pleców, który dało się zauważyć w grze lekko utykającego zawodnika.

Biorąc pod uwagę kulejące od lat zdrowie Kawhi Leonarda i częstotliwość z jaką wypadał on w ostatnich sezonach z gry w kluczowych dla swojego zespołu momentach, pojawiły się obawy, że może być to coś poważnego – uraz, który wykluczy go z gry na jakiś czas. Wypowiedział się na ten temat Adrian Wojnarowski z ESPN, który powołując się na swoje źródła potwierdził, że ze zdrowiem Leonarda jest wszystko w porządku:

„Powiedziano mi, po prostu, że niekomfortowe było dla niego siedzenie na hali i pojechał do domu. Nie ma żadnych poważnych obaw w obozie Clippers co do tego, czy może to być poważny problem.”

– Adrian Wojnarowski, ESPN

Kawhi Leonard rozgrywa swój najzdrowszy sezon od wielu, wielu lat. Od sześciu sezonów nie był on w stanie rozegrać choćby 60 meczów sezonu regularnego, często wypadając z gry właśnie na Playoffy. W tym roku opuścił on jak do tej pory zaledwie 6 spotkań i jeśli tak dalej pójdzie, zdecydowanie przekroczy barierę 70 spotkań. W tym sezonie Leonard notuje średnio 23,7 punktu, 6,2 zbiórki, 3,7 asysty i 1,7 przechwytu, trafiając aż 62,6% rzutów z dystansu.

superbet logo ZAREJESTRUJ SIĘ I OGLĄDAJ NBA ZA DARMO! 🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.