NBA News: kontuzja Kristapsa Porzingisa – jak poważna?

NBA News: kontuzja Kristapsa Porzingisa – jak poważna?

NBA News: kontuzja Kristapsa Porzingisa – jak poważna?

Boston Celtics prowadzą 3-1 w serii z Miami Heat, a w nocy z wtorku na środę mają szansę awansować do drugiej rundy. Mają jednak na swojej drodze pewne przeszkody.

W poprzednim meczu tylko 13 minut spędził na parkiecie jeden z kluczowych zawodników Celtics, podkoszowy Kristaps Porzingis. Powodem była kontuzja, której doznał bez kontaktu fizycznego z rywalem. W pewnym momencie po prostu złapał się za nogę i zmuszony był opuścić parkiet:

Nie znamy jeszcze wyników badań MRI, natomiast według doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN, w Boston Celtics są optymistami. Nie wygląda to bowiem na uraz bardzo poważny – z miejsca wykluczono choćby kontuzję ścięgna Achillesa. Możliwe więc, że doszło do mniej poważnej kontuzji łydki.

Nawet jeśli kontuzja nie jest poważna, to może ona przecież wykluczyć Porzingisa z gry na jakiś czas. O ile drużyna powinna poradzić sobie nawet bez niego z awansem do drugiej rundy, tak już w drugiej rundzie jego nieobecność w poszczególnych meczach może okazać się bolesna.

W tej chwili status Porzingisa w raporcie to 'game time decision’ – to może jednak ulec zmianie po poznaniu wyników badań.

Kristaps w trzech dotychczasowych meczach serii notował średnio 14 punktów, 5,7 zbiórki i 2 bloki, będąc jednak przede wszystkim kluczowym elementem defensywy.

Stawiając za freebet od SUPERBET na wygraną Heat w kolejnym meczu, możesz wygrać 239 PLN
kurs z dnia: 30.04.2024
Kurs: 8.00
możesz postawić
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.
superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.