NBA News: Kings pozyskują wzmocnienie na skrzydło

NBA News: Kings pozyskują wzmocnienie na skrzydło

NBA News: Kings pozyskują wzmocnienie na skrzydło
(Photo by Mark Blinch/Getty Images)

Jak podaje Shams Charania z The Athletic, Sacramento Kings oddają do Raptors dwóch swoich graczy wraz z pickiem w drafcie. W zamian pozyskują zawodnika na skrzydło.

Według Shamsa Charanii, Kings wysyłają do Toronto swój 45. pik w drafcie, razem z Davionem Mitchellem oraz Sashą Vezenkovem. W zamian pozyskują Jalena McDanielsa (nie mylić z Jadenem McDanielsem z Timberwolves):

Kings: Jalen McDaniels

Raptors: Davion Mitchell / Sasha Vezenkov / 45. pick

O tym, że Davion Mitchell może nie dostać już minut od Kings, spodziewaliśmy się już po wczorajszej pierwszej rundzie draftu. Wybrany tam z 13. numerem przez Kings Devin Carter o rozgrywający o podobnej charakterystyce, jednak chyba z wyżej zawieszonym sufitem. Sasha Vezenkov także nie znajdował się w planach rotacyjnych Kings, o czym mieli poinformować go jeszcze przed wakacjami.

Czy Jalen McDaniels może stanowić przyzwoite wzmocnienie w rotacji trenera Mike’a Browna? Poprzedni sezon w barwach Raptors był w jego wykonaniu wyjątkowo nieudany – notował on średnio 3,4 punktu na przestrzeni 50 rozegranych meczów, trafiając tragiczne 16,9% za trzy. Na przestrzeni kariery był jednak przyzwoitym strzelcem i przede wszystkim solidnym obrońcą.

Przede wszystkim jednak Kings tym ruchem schodzą na 7 milionów dolarów poniżej progu podatkowego i otwierają wolne miejsce w rotacji. Wygląda na zaczątek kolejnych ruchów.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.