NBA News: Kiedy wróci Kristaps Porzingis? Są prognozy

NBA News: Kiedy wróci Kristaps Porzingis? Są prognozy

NBA News: Kiedy wróci Kristaps Porzingis? Są prognozy
Photo by Danielle Parhizkaran/The Boston Globe via Getty Images

Boston Celtics pokonali w pierwszej serii playoffowej Miami Heat i czekają już na rywala w drugiej serii. Czekają też na powrót kontuzjowanego Kristapsa Porzingisa. Kiedy to nastąpi?

Kristaps Porzingis doznał kontuzji łydki w czwartym meczu serii z Miami Heat. Po zaledwie 13 minutach spędzonych na parkiecie, Łotysz z grymasem bólu, bez żadnego kontaktu fizycznego z rywalem, zaczął utykać:

Badania MRI wykazały, że udało się uniknąć poważnych uszkodzeń – doszło jedynie do nadwyrężenia jednego z mięśni w łydce. Porzingis nie wrócił jednak do gry w kolejnym, ostatnim jak się okazało meczu serii z Miami. Kiedy wróci do gry? Chris Haynes z TNT Sports zasięgnął języka za kulisami klubu z Bostonu. Okazuje się, że podkoszowy może w ogóle nie wystąpić w drugiej rundzie Playoffów:

„Prawdopodobnie wypadnie także z całej kolejnej serii. Nadzieje są takie, że będzie mógł wrócić dopiero wtedy, kiedy Celtics uda się awansować do Finałów Konferencji.”

– Chris Haynes z TNT

Boston Celtics wciąż czekają na rywali w drugiej rundzie. Będzie to zwycięzca serii Orlando Magic z Cleveland Cavaliers. Obecnie ci drudzy prowadzą 3-2 i już najbliższej nocy mogą zapewnić sobie awans.

Stawiając za 34 PLN Freebet od SUPERBET na wygraną Cavs w następnym meczu, możesz wygrać 82 PLN
kurs z dnia: 3.05.2024
Kurs: 2.75
możesz postawić
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Kristaps Porzingis w tegorocznych Playoffach notował średnio 14 punktów, 5,7 zbiórki, 1,7 przechwytu i 2 bloki na mecz, będąc ważnym elementem strzeleckim, ale też kluczowym obrońcą pod koszem.