NBA News: Kawhi Leonard wypada z reprezentacji! Kto na jego miejsce?

NBA News: Kawhi Leonard wypada z reprezentacji! Kto na jego miejsce?

NBA News: Kawhi Leonard wypada z reprezentacji! Kto na jego miejsce?
Photo by Jim Poorten/NBAE via Getty Images

Tego można się było niestety spodziewać – Kawhi Leonard nie zagra w reprezentacji USA na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich.

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Jak poinformowała reprezentacja USA w koszykówce za pośrednictwem swojego twittera, Kawhi Leonard – który znalazł się w 12-osobowej kadrze na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu – nie wystąpi na turnieju. Powodem są znów problemy zdrowotne:

Zgodnie z oświadczeniem reprezentacji USA, sztab kadry razem z Los Angeles Clippers – których zawodnikiem jest Kawhi – zdecydowali o tym, że Kawhi Leonard nie powinien występować na Igrzyskach, pomimo kilku dobrych treningów, które odbył na zgrupowaniu. Zawodnik ma skupić się na przygotowaniu do sezonu NBA.

Według Shamsa Charanii z The Athletic, liderem do zastąpienia Kawhi Leonarda w 12-osobowej reprezentacji Stanów Zjednoczonych jest zawodnik Boston Celtics, Derrick White.

34-letni Kawhi Leonard rozegrał w zeszłym sezonie tylko 68 meczów i opuścił 4 z 6 meczów playoffowych dla Clippers. Te 68 spotkań to i tak najwięcej, ile zagrał Leonard od 7 lat. Leonard od dłuższego czasu zmaga się z przewlekłą tendinopatią stawu kolanowego.