NBA News: James Harden zostanie w Clippers – zarobi zaskakująco dużo

NBA News: James Harden zostanie w Clippers – zarobi zaskakująco dużo

NBA News: James Harden zostanie w Clippers – zarobi zaskakująco dużo
Photo by Juan Ocampo/NBAE via Getty Images

James Harden – jak podaje Shams Charania z The Athletic – dogadał się z Los Angeles Clippers w sprawie nowego, 2-letniego kontraktu.

James Harden – choć trochę w cieniu – był jednym z ciekawszych nazwisk tegorocznej wolnej agentury. Nie dlatego, że jest zawodnikiem z najwyższej półki, ale dlatego – paradoksalnie – że już jakiś czas temu z najwyższej półki zleciał i może zdziwić się obniżką zarobków. Nic bardziej mylnego.

Jak podaje Shams Charania z The Athletic, James Harden podpisze z Los Angeles Clippers 2-letni kontrakt wart 70 milionów dolarów. To niemal bliźniacza umowa do tej, jaką podpisał z 76ers dwa lata temu – wówczas za 68 milionów.

34-letni James Harden – były MVP ligi, trzykrotny król strzelców – swoje najlepsze lata ma już zdecydowanie za sobą. W ostatnim sezonie w barwach Clippers wypadł bardzo słabo, notując średnio 16,6 punktu, 4,7 zbiórki i 8,5 asysty na mecz. Był to jego najgorszy statystycznie sezon od ponad 10 lat, kiedy to był jeszcze rezerwowym w barwach Thunder.

Spodziewaliśmy się, że na rynku może nie być wielu chętnych na usługi Hardena, a jesli już, to za wyraźnie niższe pieniądze. Clippers jednak nie chcą rozmontowywać dotychczasowego składu. Kawhi Leonard ma nadal ważny kontrakt, a Russell Westbrook nieoczekiwanie skorzystał z wartej 4 miliony dolarów opcji na przyszły sezon. Niewiadomą jest jednak Paul George, który nie jest podobno zadowolony z ofert, jakie przedstawiają mu Clippers.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.