Sixers wygrają mniej czy więcej niż 49,5 meczu?
Postaw za darmowe 40 PLN od TOTALbet!

1.90
Odbierz
NBA News: James Harden ukarany grzywną wysokości 100 tysięcy dolarów!

NBA News: James Harden ukarany grzywną wysokości 100 tysięcy dolarów!

NBA News: James Harden ukarany grzywną wysokości 100 tysięcy dolarów!
Photo by Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images

Przed przyszłym sezonem w życie weszła nowa CBA, a więc umowa zbiorowa, regulująca wszystkie zasady rządzące ligą. Zgodnie z nową umową, najwyższa kara finansowa, jaką NBA może nałożyć na gracza, wynosi 100 tysięcy dolarów. Właśnie taką karę zapłacić musi James Harden.

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, James Harden został przez NBA ukarany grzywną o wysokości 100 tysięcy dolarów za słowa, jakie wypowiedział publicznie w kierunki generalnego managera Philadelphii 76ers, Daryla Moreya. Harden nazwał Moreya kłamcą i zapowiedział, że nigdy nie będzie pracował z nim w jednym klubie.

Sixers awans do Playoffs 2024: kurs: bukmacher:
TAK1.11 GRAJ
NIE6.60 GRAJ

(kurs z dnia 23.08.2023)

James Harden w te wakacje skorzystał z wartej 35,6 miliona dolarów opcji na sezon 2023/24, po czym natychmiast zażądał transferu. Sixers prowadzili rozmowy transferowe, przede wszystkim z Los Angeles Clippers, gdzie Harden najbardziej chciałby trafić. Rozmowy spełzły jednak na niczym i Sixers zakomunikowali, że rezygnują z próby wymiany Hardena. Zawodnik nie zareagował na tę informację najlepiej. Zapoczątkowało to dość nieprzyjemną potyczkę zawodnika z klubem.

James Harden planował nie stawiać się na przedsezonowy obóz przygotowawczy Sixers (który rozpocznie się na początku października), jednak plany pokrzyżować mogą mu znów zapisy w nowej CBA. Według znowelizowanych przepisów:

„Uznaje się, że gracz, który wstrzymuje wykonywanie usług wymaganych przez kontrakt przez ponad 30 dni od rozpoczęcia ostatniego sezonu objętego kontraktem, nie wypełnił swojej umowy […]. W związku z tym graczowi takiemu nie przysługuje status Wolnego Agenta Weterana (weteran w rozumieniu gracza ze stażem pozwalającym ubiegać się o wyższy kontrakt – przyp. red.] i nie będzie upoważniony do negocjowania żadnej umowy z nowym klubem koszykówki, dopóki drużyna, w której grał, nie wyrazi na to zgody.”