Magic wygrają pierwszy mecz sezonu z Rockets?
Postaw za bonus 20 PLN bez depozytu od LV BET!

1.62
Odbierz!
NBA News: Mistrz Wsadów 2023 dołącza do Orlando Magic

NBA News: Mistrz Wsadów 2023 dołącza do Orlando Magic

NBA News: Mistrz Wsadów 2023 dołącza do Orlando Magic
Photo by Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images

Jak donosi Shams Charania z TheAthletic, Orlando Magic podpisali kontrakt z nowym zawodnikiem. Jest nim zwycięzca konkursu wsadów 2023, Mac McClung.

24-letni zawodnik podpisze z Magic kontrakt w części gwarantowany – oznacza to, że z pełnej kwoty tej umowy (której nie poznaliśmy, więc najpewniej oscyluje w okolicach pensji minimalnej) tylko część na pewno trafi na konto McClunga. Magic zostawiają sobie jednak furtkę, by móc McClunga zwolnić i nie wypłacać mu pełnej sumy.

Mac McClung ma za sobą dwa sezony na parkietach NBA… Choć użyć słowa „sezony” jest pewnym nadużyciem. W zeszłym roku zagrał dwa mecze dla Philadelphii 76ers, natomiast rok wcześniej zagrał jeden mecz w barwach Bulls i jeden w barwach Lakers. To sumarycznie 4 mecze w NBA przez dwa ostatnie lata.

W tym czasie McClung jednak nie próżnował. Większość zeszłego sezonu spędził w G-League, gdzie zagrał 31 meczów, notując średnie na poziomie 19,8 punktu, 2,6 zbiórki i 5 asyst na mecz, zdobywając ostatecznie tytuł mistrza G-League.

Dla Orlando Magic będzie to najpewniej jedna z opcji do podpisania tzw. two-way kontraktu. Dużo zależy od postawy McClunga na obozie przygotowawczym.

Orlando Magic nie wchodzą w przyszły sezon jako jedni z faworytów – delikatnie rzecz ujmując. Według prognoz bukmacherów, znajdują się w gronie czterech ekip z najmniejszymi szansami na tytuł mistrzowski, z kursem na to zdarzenie wynoszącym aż 300.00:

mistrz NBA 2023/24: kurs: bukmacher:
Magic300.00 GRAJ
Wizards300.00 GRAJ
Pistons300.00 GRAJ
Hornets300.00 GRAJ

(kursy z dnia 23.08.2023)