NBA News: Heat nie sprzedadzą Jimmiego Butlera, ALE…

NBA News: Heat nie sprzedadzą Jimmiego Butlera, ALE…

NBA News: Heat nie sprzedadzą Jimmiego Butlera, ALE…
(Photo by Megan Briggs/Getty Images)

Przełomowe doniesienia w sprawie Miami Heat i Jimmiego Butlera. Według Barry’ego Jacksona z Miami Herald, Heat nie zamierzają już handlować umową Butlera. Nie zamierzają go też jednak zostawiać…

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Według źródeł Barry’ego Jacksona z zazwyczaj dobrze zorientowanego w sprawach Heat pisma Miami Herald, klub zmienił kurs w sprawie Jimmiego Butlera. Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że Heat mogą chcieć handlować kończącą się za rok lub dwa (opcja gracza) umową 35-latka. Według Jacksona, Heat nie chcą handlować swoim liderem, a może to wynikać (to już przypuszczenia własne) z niewielkiego zainteresowania na rynku oraz faktem, że sam Butler wielokrotnie podkreślał, że zamierza zostać na Florydzie.

Barry Jackson dodaje jedną, bardzo ważną rzecz: Heat nie handlują Butlerem, ale nie zamierzają też podpisywać z nim tego lata przedłużenia. To sprawia, że sytuacja może być… Skomplikowana.

Jimmy Butler, który przed startem przyszłego sezonu skończy 35 lat, zarobi za rozgrywki 2024/25 łącznie 48,8 miliona dolarów. Za kolejny sezon, czyli 2025/26, ma szansę zarobić 52,4 miliona dolarów. Jest to jednak opcja gracza, z której – według raportu z Miami Herald – Butler zamierza zrezygnować. Będzie to jego ostatnia okazja na podpisanie dużej umowy – jeśli wejdzie na rynek w wieku 36 lat, będzie mógł podpisać jeszcze 3-letni kontrakt: maksymalny, lub zbliżony do maksymalnego. Rok później taki scenariusz będzie już dużo trudniejszy do zrealizowania.

Jimmy Butler na parkietach NBA gra już od 13 lat, a ostatnie rozgrywki były w jego wykonaniu pierwszymi, które naznaczone były już dość zauważalnym regresem związanym z zaawansowanym jak na koszykarza wiekiem. Wciąż jednak zdobywał średnio 20,8 punktu, 5,3 zbiórki i 5 asyst na mecz, a jego skuteczność za trzy wyniosła najlepsze w karierze 41,4%. Jeśli za rok chce powalczyć o ostatnią dużą umowę – czy od Heat, czy od innego klubu – czeka go kluczowy sezon.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.