NBA News: Gracz Rockets nie zagra do końca sezonu – przejdzie operację piszczela

NBA News: Gracz Rockets nie zagra do końca sezonu – przejdzie operację piszczela

NBA News: Gracz Rockets nie zagra do końca sezonu – przejdzie operację piszczela
Photo by Tim Warner/Getty Images

Przykre wieści dla fanów Houston Rockets. Jak potwierdził trener zespołu, Ime Udoka, Tari Eason nie zagra już do końca sezonu. Jest to efekt operacji lewej nogi, której poddać się zawodnik jest zmuszony.

Operacja dotyczyć będzie lewej kości piszczelowej Easona, która sprawiała mu problem już od dłuższego czasu. 22-letni Eason poza grą pozostaje od początku roku. Dopiero teraz podjęto jednak decyzję o przejściu zabiegu – do tej pory sztab liczył na to, że uraz uda się zaleczyć bezinwazyjnie:

„To oczywiste, że on przechodził przez jakieś problem na przestrzeni sezonu i coś narastało na jego kości piszczelowej. Przyjął jakieś uderzenie w pierwszej części sezonu. Wszedł stan zapalny. Grał pomimo bólu. Nigdy jednak nie było ryzyka uszkodzenia kości – wszystko rozchodziło się o poziom tolerancji na ból. Kiedy ból przestaje być do zniesienia, musisz przestać grać.”

– trener Ime Udoka dla Houston Chronicle

Tari Eason w swoim drugim sezonie w NBA rozegrał więc zaledwie 22 mecze, jednak były to mecze bardzo produktywne. Wchodząc z ławki notował średnio 9,8 punktu, 7 zbiórek, 1 asystę, 1,4 przechwytu i 0,9 bloku przez niespełna 22 minut spędzanych co noc na parkiecie. Suche liczby nie robią wielkiego wrażenia – Eason to przede wszystkim bardzo skuteczny defensor. Z nim na parkiecie Rockets byli aż o +12,9 punktu na 100 posiadań lepsi niż bez niego.

superbet logo ZAREJESTRUJ SIĘ I OGLĄDAJ NBA ZA DARMO! 🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.