NBA News: Golden State Warriors próbują wymienić Wigginsa

NBA News: Golden State Warriors próbują wymienić Wigginsa

NBA News: Golden State Warriors próbują wymienić Wigginsa
(Photo by Thearon W. Henderson/Getty Images)

Jak podaje Logan Murdock z The Ringer, powołując się na swoje źródła w klubie, Golden State Warriors zamierzają tego lata poszukać opcji transferu dla Andrew Wigginsa.

Obecny sezon zakończył się dla Golden State Warriors już na etapie turnieju Play-In. To ogromne rozczarowanie, biorąc pod uwagę znajdujące się w składzie gwiazdy – wiekowe, ale jednak gwiazdy – oraz pieniądze, jakie klub inwestuje w ten skład. Po dodaniu podatku od luksusu za przekroczenie progu Salary Cap, Warriors zapłacili w tym sezonie około 380 milionów dolarów za swój obecny roster.

W tym mocno rozczarowującym sezonie, Andrew Wiggins nie zaprezentował się najlepiej. Choć był kluczowym elementem mistrzowskiego składu z 2022 roku, tym razem zaliczył najgorszy sezon w dotychczasowej karierze, zdobywając tylko 13,2 punktu na mecz. Wpływ na to mogły mieć nieznane problemy natury osobistej, o których donoszono kilkukrotnie już od zeszłego sezonu, przez które zdarzały mu się opuszczać mecze. To jednak tylko przypuszczenia. Fakty są natomiast takie, że jeśli Warriors chcą odświeżyć skład, muszą pozbyć się jakichś zawodników na wysokich kontraktach. Wiggins jest jednym z takich graczy.

Andrew Wiggins podpisał w 2022 roku 4-letnie przedłużenie kontraktu, które gwarantuje mu łącznie 109 milionów dolarów. Ostatni rok – sezon 2026/27 – jest opcją gracza. Warriors wydają więc na usługi Wigginsa średnio 27 milionów rocznie.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.