Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Gobert krytykuje sędziów po meczu z Embiidem. „To nie jest fair”

NBA News: Gobert krytykuje sędziów po meczu z Embiidem. „To nie jest fair”

NBA News: Gobert krytykuje sędziów po meczu z Embiidem. „To nie jest fair”
Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images

Joel Embiid zabawił się z Minnesota Timberwolves. Zdobył 51 punktów, trafiając 17 z 25 rzutów z gry. Rudy Gobert, faworyt w kategorii najlepszy obrońca ligi, narzekał na sędziów, którzy – jego zdaniem – mocno utrudnili mu pracę w rywalizacji z gwiazdą 76ers.

– Miał niesamowitą noc. To nie jest przypadek, że został MVP. To gracz, którego bardzo trudno upilnować. Cholernie ciężko powstrzymać – zaczął swoją wypowiedź w rozmowie z dziennikarzami.

Po chwili Francuz odszedł od kompletowania Embiida, a skupił się na pracy… sędziów.

– Ale jeszcze trudniej jest mi go bronić, gdy sędziowie niemal za każdym razem odgwizdują przewinienia po kontakcie z nim. A to stawia mnie w trudnej sytuacji – powiedział Gobert.

– Chciałbym, żeby… to było bardziej sprawiedliwe, żebym mógł przynajmniej spróbować być sobą i zmusić go do jeszcze cięższej pracy – zaznaczył Gobert, któremu sędziowie szybko odgwizdali dwa przewinienia. Na parkiecie spędził tylko 24 minuty.

– Dostaję łokieć w twarz, uderzają mnie w głowę, a sędziowie nigdy tego nie sprawdzają. A z drugiej strony, ja nie mogę nikogo dotknąć – mówił.

Frustracja Goberta z powodu braku wideoweryfikacji, gdy Embiid uderzył go łokciem, jest zrozumiała

W zeszłym sezonie, po porażce z Phoenix Suns pod koniec marca, Francuz bezpośrednio oskarżył sędziów o „próbę pomocy” Suns. Za te słowa musiał zapłacić karę w wysokości 25 tysięcy dolarów. Środowe komentarze Goberta nie były aż tak mocne. Ale mogą być drogie.