NBA News: Giannis etatowym centrem? Czas pożegnać Lopeza

NBA News: Giannis etatowym centrem? Czas pożegnać Lopeza

NBA News: Giannis etatowym centrem? Czas pożegnać Lopeza
(Photo by Stacy Revere/Getty Images)

Giannis Antetokounmpo karierę zaczynał jako skrzydłowy, pod wodzą trenera Jasona Kidda miał epizod w roli rozgrywającego, a od kilku lat regularnie występuje jako gracz na pozycjach 4-5. Może się okazać, że kolejny sezon przyniesie nam Giannisa w roli etatowego centra.

Finały NBA obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Frontcourt Bucks od lat stanowią Giannis Antetoko9unpo u boku Brooka Lopeza. Jeszcze nie tak dawno Lopez był jednym z najlepszych obrońców ligi; bronił obręczy, trafiał trójki i stanowił dużą przewagę w rotacji zespołu z Wisconsin. Ostatni sezon był jednak dużym zjazdem formy dla 36-letniego centra. W połączeniu z jego ostatnim rokiem dość wysokiej umowy, prowokuje to dość konkretnych rozwiązań.

Na sytuację pod koszem Bucks zwraca uwagę Eric Nehm z The Athletic, który wprost sugeruje, że będziemy oglądać w Bucks więcej Giannisa Antetokounmpo w roli centra. Pokazuje on statystyki, według których Bucks grali w minionym sezonie wyjątkowo mało posiadań z Gannisem na piątce… Pokazując pewną korelację:

sezonposiadania z Giannisem na centrzeNetRating z Giannisem na centrze
2021/221489+7,4
2022/23672+10,1
2023/24139+12,3

źródło: https://www.nytimes.com/athletic/5550871/2024/06/11/bucks-mailbag-part-1-giannis/

Nehm wskazuje jasno: Bucks grają Giannisem na centrze coraz mniej, podczas gdy ustawienia te działają statystycznie coraz lepiej.

Może mieć to związek z coraz słabsza postawą Brooka Lopeza. Przyszły sezon będzie ostatnim w kontrakcie 36-letniego centra – zarobi on za niego 23 miliony dolarów, po czym zostanie wolnym agentem. Bucks nie powinni oferować mu wysokiego przedłużenia, biorąc pod uwagę, że niebawem kończą się też umowy Khrisa Middletona, Bobbiego portisa i pata Connaughtona (wszyscy mają opcję gracza na sezon 2025/26).

Możemy spodziewać się więc, że Bucks mogą szukać wymiany dla Brooka Lopeza przed przyszłym sezonem.

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.