Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Gdzie trafi Jrue Holiday? Te kluby mu pasują

NBA News: Gdzie trafi Jrue Holiday? Te kluby mu pasują

NBA News: Gdzie trafi Jrue Holiday? Te kluby mu pasują
Photo by Megan Briggs/Getty Images

Przyszłość Jrue Holidaya stoi pod znakiem zapytania. Rozgrywający Portland Trail Blazers podobno ma na oku kilka drużyn. W tym gronie są m.in. Los Angeles Lakers, zespół, w którym występuje duet: Anthony Davis-LeBron James. Czy taki transfer jest możliwy?

Dwukrotny All-Star został przekazany z Milwaukee Bucks do Portland Trail Blazers w ramach wymiany, w wyniku której rozgrywający Damian Lillard został wysłany do Milwaukee. Holiday może jednak nie zostać w Portland na długo, ponieważ według doniesień Trail Blazers są gotowi przenieść weterana do innego klubu. Chcą postawić na młodszych graczy.

Anthony Chiang i Barry Jackson z Miami Herald twierdzą, że jest wiele zespołów, które zainteresują Jrue Holidaya.

„Miami Heat, Los Angeles Clippers, Los Angeles Lakers, Boston Celtics, Chicago Bulls i Philadelphia 76ers to miejsca, które podobają się Holidayowi” – napisali Chiang i Jackson.

Miami może być najbardziej ironiczną opcją, biorąc pod uwagę, że wymagałoby przeniesienia pomiędzy Heat a Trail Blazers. Lillard chciał tam trafić, ale Heat nie byli w stanie zaoferować odpowiedniego pakietu.

Holiday nie zamówiłby tak wysokiego pakietu jak Lillard, co być może ułatwiłoby jego zdobycie dla Miami. Mógłby być nieustępliwym obrońcą u boku Jimmy’ego Butlera w drużynie, która w 2023 roku dotarła do finałów NBA z numerem ósmym.

Clippers, Lakers i 76ers również szukali gracza na pozycję rozgrywającego przez cały okres transferowy. Clippers desperacko szukali możliwości wymiany z Jamesem Hardenem, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

33-letni Holiday może latem przyszłego roku zostać wolnym agentem z opcją zawodnika wartą 37,4 miliona dolarów w kontrakcie na sezon 2024/2025.