Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Fournier jest mocno sfrustrowany. „Ku***, ja umiem grać”

NBA News: Fournier jest mocno sfrustrowany. „Ku***, ja umiem grać”

NBA News: Fournier jest mocno sfrustrowany. „Ku***, ja umiem grać”
Photo by Dustin Satloff/Getty Images

Doświadczony francuski zawodnik został w zeszłym sezonie wypchnięty z rotacji przez trenera Toma Thibodeau i spodziewano się, że zostanie sprzedany przed otwarciem obozu przygotowawczego w tym sezonie. Tak się jednak nie stało. Co dalej z Fournierem?

– Według mnie – mówiąc szczerze – nadal mogę pomóc zespołowi. Jestem dobrym graczem. Umiem, ku***, grać. Mogę też przynieść rzeczy, których ten zespół nie ma. Mam nadzieję, że zagram – powiedział Kristianowi Winfieldowi z New York Daily News.

Knicks awansują do Playoffs: kurs: bukmacher:
TAK1.27 superbet logo GRAJ
NIE3.40 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 9.10.2023)

Fournier ma w tym sezonie kontrakt opiewający na kwotę 18,9 miliona dolarów, a powodem, dla którego nadal jest graczem Knicks, jest to, że front-office chętnie wykorzystałby jego pensję na wymianę, ale taka transakcja nie została jeszcze zawarta.

New York Knicks mają solidną rotację na skrzydle: Quentin Grimes i RJ Barrett zaczynają w pierwszej piątce, a Donte DiVincenzo i Josh Hart wspierają ich z ławki. Immanuel Quickley też może pomóc na pozycji rzucającego obrońcy. To nie pozostawia wielu minut Evanowi Fournierowi.

Ten jeszcze dwa sezony temu – jako starter – zdobywał średnio 14,1 punktu na mecz, trafiając z 39-procentową skutecznością za trzy, a przez większość swojej kariery był solidnym strzelcem. Trudno jednak wyobrazić sobie zespół, który dokonałby transakcji tylko dla niego. Jeśli Fournier zostanie sprzedany, będzie trzeba zaangażować więcej ekip.

A to będzie trudne, co też oznacza, że dramat związany z nieobecnością Fourniera poza rotacją Knicks może być jedną z bieżących historii Knicks w tym sezonie.