Oglądaj mecze na żywo 📺 za darmo
Odbierz extra bonus 🎁 na start

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Przedłużenie dla gracza Celtics! Na stole 30 milionów

NBA News: Przedłużenie dla gracza Celtics! Na stole 30 milionów

NBA News: Przedłużenie dla gracza Celtics! Na stole 30 milionów
Photo by Brian Fluharty/Getty Images

Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Boston Celtics porozumieli się z Paytonem Pritchardem w sprawie przedłużenia kontraktu. Pritchard, który za rok kończy swoją debiutancką umowę, za kolejne cztery lata gry zarobi 30 milionów dolarów.

Payton Pritchard do Celtics trafił z 26. numerem draftu 2020 i już w pierwszym swoim sezonie – pomimo bycia wybranym dopiero pod koniec pierwszej rundy – pełnił w zespole ważną rolę rezerwowego, grając po 20 minut na mecz. Paradoksalnie dopiero w drugiej połowie poprzedniego sezonu (swojego trzeciego w NBA) Pritchard wypadł z rotacji trenera Joe Mazzulli, by w Playoffach grać już w co drugim meczu po kilka minut.

Celtics jednak mimo wszystko zdecydowali się już teraz – rok przed ewentualnym wejściem na wolny rynek – zapewnić swojemu zawodnikowi kolejne 4 lata. Po tym, jak uszczupliła się rotacja na rozegraniu w Bostonie (przyszedł Holiday, ale odeszli Smart i Brogdon), doniesienia sugerują, że klub liczy na Pritcharda jako swojego zmiennika na pozycji numer jeden.

wygrany wschodu: kurs: bukamcher:
Celtics2.50 superbet logo GRAJ
Bucks2.50 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 9.10.2023)