NBA News: Duży kontrakt dla Patricka Williamsa!

NBA News: Duży kontrakt dla Patricka Williamsa!

NBA News: Duży kontrakt dla Patricka Williamsa!
Photo by Dylan Buell/Getty Images

Jak podaje Jamal Collier z ESPN, Chicago Bulls dogadali się z Patrickiem Williamsem na nowy kontrakt.

22-letni Patrick Williams minionym sezonem zakończył swoją debiutancką umowę z Chicago Bulls. Po czterech latach w lidze został wolnym agentem, podpisując nową umowę na kolejne 5 lat, za które zarobi 90 milionów dolarów. Ostatni rok nowego kontraktu jest opcją gracza.

Patrick Williams podpisał umowę kiedy tylko formalnie rozpoczęło się offseason w NBA, więc nie dał nawet szansy innym zespołom, by przedstawiły mu swoje propozycje. Według wcześniejszych doniesień, zainteresowani podpisaniem Williamsa byli m. in. Oklahoma City Thunder.

Patrick Williams pomimo dopiero 22 lat na karku (w tegorocznym drafcie przyszło wielu starszych niż on graczy), ma już za sobą aż 4 lata w najlepszej lidze świata. Niestety, w międzyczasie nie omijały go kontuzje. W minionym sezonie Williams rozegrał tylko 43 mecze z powodu kontuzji stopy. Kiedy grał, notował średnio 10 punktów, 3,9 zbiórki i 1,5 asysty na mecz, będąc świetnym obrońcą trafiającym 40% rzutów za trzy, co jest połączeniem pożądanym w obecnej NBA.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.