NBA News: Duże pieniądze dla Derricka White’a po Finałach NBA?

NBA News: Duże pieniądze dla Derricka White’a po Finałach NBA?

NBA News: Duże pieniądze dla Derricka White’a po Finałach NBA?
Photo by Brian Fluharty/Getty Images

Boston Celtics zmagają się obecnie w Finałach NBA z Dallas Mavericks, ale już teraz muszą też myśleć o swojej przyszłości. Utrzymanie składu w obecnej formie może być absurdalnie drogie.

Stawiając za freebet 34 PLN na wygraną Celtics w kolejnym meczu Finałów, możesz wygrać 62 PLN
kurs z dnia: 10.06.2024
Kurs: 2.10
możesz zagrać
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Jak podaje Marc Stein, Derrick White – jedna z kluczowych postaci w rotacji tegorocznych Finalistów NBA – w obecne wakacje będzie negocjować z Celtics przedłużenie kontraktu. Umowa White’a kończy się po sezonie 2024/25, a obecnie zarabia on niespełna 20 milionów dolarów za sezon.

Ważny gracz, trzeba przedłużyć – na papierze nie stanowi to problemu. Właściciele Celtics będą musieli jednak sięgnąć bardzo, bardzo głęboko do kieszeni. Przedłużenie podpisał już bowiem Jaylen Brown (290 milionów za 5 lat) a formalnością jest podpisanie niebawem przedłużenia przez Jaysona Tatuma (315 milionów za 5 lat). Dodając do tego długą umowę Jrue Holiday’a (około 170 milionów za kolejne 4 lata) i jeszcze dwa lata umowy Porzingisa (60 milionów za 2 kolejne lata), robi się powoli ciasno.

W salary cap Bostonu na kolejny sezon zajęte są już 192 miliony dolarów na kontrakty 8 zawodników. Kolejny sezon, czyli rozgrywki 2025/26 – kiedy w życie wejść miałoby ewentualne przedłużenie Derricka White’a – to już 126 milionów dolarów na umowy tylko na umowy Browna, Holiday’a, Porzingisa i Pritcharda, a łącznie pewnie w okolicach 190 milionów już z nowa umową Tatuma.

Ile w takich okolicznościach Boston może zaoferować White’owi? Na ile właściciele skłonni są płacić gigantyczny podatek od luksusu?

superbet logo FINAŁY NBA 🏆 OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.