NBA News: Droga powrotu Klay’a Thompsona do Warriors zamknięta?

NBA News: Droga powrotu Klay’a Thompsona do Warriors zamknięta?

NBA News: Droga powrotu Klay’a Thompsona do Warriors zamknięta?
Photo by Ezra Shaw/Getty Images

Scenariusz, w którym Klay Thompson po wszystkich tych latach opuszcza Golden State Warriors, jest bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek – tak wynika z raportów amerykańskich dziennikarzy.

Wolna agentura rozpoczyna się już jutro. Od tego momentu drużyny mogą już formalnie negocjować i podpisywac kontrakty z wolnymi agentami. Jeśli Klay Thompson nie dogada się do jutra z Golden State Warriors, jego odejście może być już bardzo bliskie.

Przypomnijmy – umowa Klay’a Thompsona dobiegła końca, a przez ostatni rok nie udało mu się dojść z Golden State Warriors do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu. Klub nie chciał zaoferować odpowiednio długiej i odpowiednio wysokiej umowy Thompsonowi, mając na uwadze bogatą historię kontuzji i już nie tak wybitną formę sportową 34-latka jak kiedyś.

Do rzeczy: Według Marca Steina, istnieje na ten moment bardzo silne, obustronne zainteresowanie pomiędzy Klay’em Thompsonem a Dallas Mavericks. Wczorajsze pozbycie się przed Mavs Tima Hardaway’a Jr. mogło otworzyć miejsce w salary cap na tego rodzaju ruch, w którym to Klay Thompson zastąpiłby Derricka Jonesa Jr. (który miał być dla Mavs priorytetem).

Marc Stein twierdzi, że według ligowych źródeł – cytuję – „relacje pomiędzy Warriors a Klay’em nie mogą być już naprawione”. Według doniesień, negocjacje są bardzo dalekie od porozumienia, pomimo tego, że Warriors zależy na pozostawieniu Thompsona w składzie.

Wśród klubów zainteresowanych podpisaniem Klay’a Thompsona wymieniani są też Orlando Magic, Philadelphia 76ers, a w ostatnich dniach także Denver Nuggets szukający zastępstwa za Kentaviousa Caldwell-Pope’a.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.