chcesz oglądać mecze Wembanyamy? 🏀
wszystkie zobaczysz za darmo na SUPERBET!

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Draymond mocno o Wembanyamie i braciach Thompson

NBA News: Draymond mocno o Wembanyamie i braciach Thompson

NBA News: Draymond mocno o Wembanyamie i braciach Thompson
(Photo by Nic Antaya/Getty Images)

Tegoroczna klasa draftu zapowiada się na naprawdę solidną. Bardzo duża część z nich z miejsca stanowi ważne opcje swoich zespołów, a co więcej – co nie jest oczywiste w przypadku młodych graczy – defensywne podpory swoich drużyn.

Oprócz genialnego Victora Wembanyamy mamy świetnie broniącego Cheta Holmgrena, defensywny diament w postaci Bilala Coulibaly, atletycznych wariatów braci Thompson, all-around obrońcę Anthony’ego Blacka, czy zmieniającego oblicze obrony podkoszowej Mavs Derecka Lively II.

Defensywny talent tegorocznych debiutantów zwraca uwagę doświadczonych weteranów. Miłe słowo dla młodzików miał choćby Draymond Green, ośmiokrotny członek All-Defensive Team:

„Naprawdę lubię bliźniaków Thompson i Wemby’ego, bo ci goście sprawiają, że naprawdę trudno będzie mi się utrzymać w All-Defensive Team.”

– Draymond Green

Nieczęsta jest sytuacja, w której debiutant potrafi nie tylko być obrońcą „plusowym”, ale wręcz wpływać grą defensywną na wyniki meczów. Sprawna, zespołowa obrona zazwyczaj wymaga ogrania i doświadczenia. Wembanyama na tej płaszczyźnie ma jeszcze braki, które nadrabia jednak niesamowitymi warunkami.

najlepszy obrońca 2023/24: kurs: bukmacher:
J. Jackson Jr.8.00 superbet logo GRAJ
V. Wembanyama12.00 superbet logo GRAJ
Ch. Holmgren28.00 superbet logo GRAJ

(kursy z dnia 8.11.2023)

Kiedy Victor Wembanyama jest na parkiecie, San Antonio Spurs tracą aż o 17,9 punktu na 100 posiadań mniej! Ponadto Spurs z Victorem na parkiecie blokują o 6% rzutów więcej, a rywale zbierają aż o 13,1% mniej ofensywnych piłek. To są liczby naprawdę niespotykane.

W cieniu debiutującego w tym sezonie Wembanyamy (a cień rzuca długi), do ligi weszli też bracia Amen i Ausar Thompson. Amen, grający w Houston Rockets, rozpoczął sezon dość przeciętnie. Grający dla Pistons Ausar Thompson radzi sobie natomiast świetnie. W 8 pierwszych meczach notuje średnio 12 punktów, 9 zbiórek, 3,8 asysty, aż 1,5 przechwytu i 1,9 bloku na mecz. To jedyny oprócz Herberta Jonesa zawodnik, który notuje jednocześnie przynajmniej 1,5 bloki i 1,5 przechwytu. W niedzielę błysnął w starciu przeciwko Suns, gdzie oprócz 14 punktów i 9 zbiórek zanotował 4 asysty, 4 przechwyty i 4 bloki:

Wembanyama debiutantem roku? Postaw dwójkę, wygraj 200 PLN!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
SPRAWDŹ

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.