Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Dragić odrzucił oferty z Europy. Dlaczego?

NBA News: Dragić odrzucił oferty z Europy. Dlaczego?

NBA News: Dragić odrzucił oferty z Europy. Dlaczego?

Goran Dragić podczas konferencji prasowej przyznał, że miał szansę wrócić do Europy, ale ostatecznie zdecydował się pozostać w Ameryce i nie kontynuować kariery sportowej. Otrzymał oferty z potężnych europejskich klubów.

– Będę szczery. Miałem oferty z Mediolanu, Madrytu, Panathinaikosu i Barcelony. Ale nie chciałem wracać do Europy. Nie chciałam zostać bez rodziny. Jedyną opcją było Miami, z którym rozmawiałem. Ostatecznie to nie wyszło, bo mieli zbyt wielu zawodników na kontraktach – powiedział.

Następnie zdradził, dlaczego zdecydował się przejść na emeryturę i zakończyć pełną sukcesów karierę w NBA i reprezentacji Słowenii.

– Ćwiczyłem codziennie i nadal to robię. Chciałem być jednak w pobliżu dzieci. Codziennie zabierałem je do szkoły i dopiero teraz widzę, ile straciłem w swojej karierze. To jest główny powód mojego przejścia na emeryturę. A także moje zdrowie, ponieważ moje lewe kolano nie jest w najlepszym stanie – powiedział Goran Dragic.

W trakcie swojej bogatej kariery w NBA reprezentował Suns, Houston Rockets, Heat, Toronto Raptors, Brooklyn Nets, Chicago Bulls i Bucks. W ciągu 15 sezonów Dragic może pochwalić się średnimi w karierze wynoszącymi 13,3 punktu, 3 zbiórek i 4,7 asyst. Rozegrał łącznie 946 meczów (530 w I piątce).

W sierpniu – w Lublanie – odbędzie się dwudniowe wydarzenie, które będzie podsumowaniem wielkiej kariery Dragicia. Zapowiadana jest obecność wielu gwiazd koszykówki: Luka Doncic, Nikola Jokic, Giannis Antetokounmpo, Luis Scola, Jimmy Butler, Bogdan Bogdanovic, Jeff Hornacek, Marc Gasol i Steve Nash.