Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Doncić grał z kontuzją. „Nie sądzę, by był złamany”

Luka Doncic doznał kontuzji lewej ręki w pierwszej minucie meczu Dallas Mavericks z LA Clippers (88:107). Słoweniec pozostał jednak na parkiecie i rozegrał aż 38 minut, zdobywając 30 punktów.

Gdy Doncić „ukradł” piłkę Jamesowi Hardenowi na początku pierwszej kwarty, uderzył ręką w kolano Amerykanina. Słoweniec od razu poczuł ból, łapiąc się za kontuzjowany kciuk.

Po chwili został poddany badaniu przy linii końcowej, ale pozostał w grze, zdobywając aż 22 punkty w I połowie. Prześwietlenie w przerwie dało wynik negatywny.

– Uderzyłem go w kolano. Nie sądzę, żeby była złamana, choć zdjęcie nie wyglądało zbyt dobrze. Nie chcesz go widzieć – żartował Doncic na konferencji prasowej, na którą przeszedł z obandażowaną lewą ręką.

Wstępne badania, które Słoweniec przeszedł tuż po meczu, nie wykazały nic groźnego. Amerykańskie media twierdzą, że nie będzie to uraz, który wykluczy go z gry na jakiś czas. Być może zabraknie go w najbliższym spotkaniu Mavs z Houston.

Doncić rozgrywa świetny sezon. Słoweniec średnio notuje 30,5 punktu, 7,9 zbiórki i 7,8 asyst.