NBA News: Doc Rivers nowym trenerem Bucks!

NBA News: Doc Rivers nowym trenerem Bucks!

NBA News: Doc Rivers nowym trenerem Bucks!

Milwaukee Bucks zatrudnią Doca Riversa jako następcę zwolnionego we wtorek Adriana Griffina – potwierdził Bill Reiter z CBS Sports. Rivers jest jednym z najbardziej doświadczonych trenerów na rynku.

Bucks zdecydowali się zwolnić Griffina mimo bilansu 30-13. To najlepszy wynik trenera od czasu zwolnionego w 2016 roku Davida Blatta przez Cavaliers (miał 30-11 przed zwolnieniem).

„Szefowie Milwaukee uznali, że Griffin nie jest człowiekiem, który poprowadzi drużynę do kolejnego mistrzostwa” – czytamy w tekście.

Klub błyskawicznie znalazł jego następcę. Został nim mający ponad 20-letnie doświadczenie w branży, Doc Rivers, który wcześniej pracował w Magic, Celtics (zdobył tam tytuł w 2008), Clippers i 76ers.

W Bucks liczą na duże doświadczenie Riversa, choć ten ostatnio pracował bez większych sukcesów. Miał za to sporo wpadek w fazie play-off. Przez to tracił pracę w Clippers i 76ers.

„Jego ostatnia historia w play-off pozostawia wiele do życzenia. 76ers zwolnili Riversa po tym, jak zespół przegrał z Boston Celtics w drugiej rundzie, mimo że prowadził 3:2. Było to duże rozczarowanie w Filadelfii, ponieważ wcześniej jego drużyny przegrywały w play-off z Heat i Hawks” – pisze CBS Sports.

Bucks mają sporo do poprawy w swojej grze. Największym mankamentem jest defensywa. Drużyna z wynikiem 116,8 punktów traconych na 100 posiadań plasuje się dopiero na 22. miejscu w NBA.