Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Davis ma radę dla Wembanyamy. Nagle krzyknął do LeBrona

NBA News: Davis ma radę dla Wembanyamy. Nagle krzyknął do LeBrona

NBA News: Davis ma radę dla Wembanyamy. Nagle krzyknął do LeBrona
(Photos by Andrew D. Bernstein/NBAE via Getty Images)

Po zakończeniu spotkania Lakers w Dallas dziennikarze przepytywali Anthony’ego Davisa o debiutanta Victora Wembanyamę, który – tak jak Davis – był wybrany z numerem jeden w drafcie. Gwiazdor LAL zaprosił do rozmowy także LeBrona Jamesa.

Po lewej stronie w szatni Mavs stał LeBron James, pierwszy pick w drafcie NBA 2003, który miał za zadanie odmienić losy Cleveland Cavaliers. Po prawej zaś Anthony Davis, najlepszy pick w drafcie NBA 2012, zawodnik, którego zadaniem było odmienienie sytuacji w Nowym Orleanie.

Gdy Davis mówił o presji, z jaką zmagają się zawodnicy wybrani z pierwszym numerem, która będzie czekać na Wembanyamę przez cały jego pobyt w lidze, nagle krzyknął do Jamesa.

„Co zrobiłeś w swoim debiutanckim roku?” – zapytał.

„Jeśli chodzi o co?” – odpowiedział James.

„Play-offy” – odpowiedział Davis.

„Siedziałem na kanapie” – zażartował James.

Punkt, który Davis próbował przedstawić, był następujący: Nie myśl, że musisz zmienić organizację w pierwszym roku. Nawet najlepszy zawodnik w historii nie zrobił tego w swoim debiutanckim roku. Po prostu rób swoje, nie spiesz się.

– Victor ma prawdopodobnie najlepszego trenera w historii, który pomaga mu to wszystko ogarnąć. Oczywiście jest duża presja. Wszyscy na ciebie naciskają, czy to media, czy inni gracze, z którymi się mierzysz. Pamiętaj, że w trakcie sezonu zawsze będziesz miał wzloty i upadki – dodał.

– Oczywiście, to wyjątkowy talent. Ale nie stresuj się presją ze strony innych. Musisz wiedzieć, czego oczekuje od ciebie drużyna – zaznaczył numer jeden draftu z 2012 roku.