NBA News: Cavs zapłacą Mobley’owi ogromne pieniądze? Na to wygląda

NBA News: Cavs zapłacą Mobley’owi ogromne pieniądze? Na to wygląda

NBA News: Cavs zapłacą Mobley’owi ogromne pieniądze? Na to wygląda
Photo by Soobum Im/Getty Images

Jak podaje Marc Stein, Cleveland Cavaliers najprawdopodobniej podpiszą tego lata przedłużenie kontraktu z Evanem Mobley’em… Może być ono bardzo wysokie!

Wszystkie mecze obejrzysz za darmo w SUPERBET – wystarczy założyć konto, bez spełniania żadnych warunków!
Kod promocyjny
ZKRAINYNBA
sprawdź

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Evan Mobley został przez Cavaliers wybrany w drafcie 2021. Prosta matematyka jest nieubłagana – debiutanckie kontrakty zawodników z jego klasy draftu zakończą się po sezonie 2024/25 i wówczas wejdą oni wszyscy na rynek wolnych agentów… O ile nie popiszą przedłużeń kontraktów.

Zawodnicy z draftu 2021 – w tym Evan Mobley – mają możliwość podpisania przedłużenia debiutanckiej umowy już tego lata. Jak wynika z informacji podawanych przez Marca Steina, Cleveland Cavaliers nie tylko są zdecydowani co do podpisania z Mobley’em przedłużenia – może być to nawet przedłużenie bliskie maksymalnej wartości!

Ile wyniesie maksymalne przedłużenie kontraktu dla zawodników z draftu 2021? Macierzyste drużyny mogą zaoferować maksymalnie 5-letnią umowę, której wartość rozpoczyna się od 25% wysokości salary cap w przyszłym roku. Biorąc pod uwagę salary cap prognozowane na przyszły sezon na około 141 milionów dolarów, a roczny wzrost zarobków w umowie to maksymalnie 8%… Uwaga, włączam matmę…

Evan Mobley może podpisać z Cleveland Cavaliers przedłużenie kontraktu warte maksymalnie 205 milionów dolarów za 5 lat. Warto wspomnieć, że to kwota bazowa – reszta (liczona w dziesiątkach milionów) może być wypłacona w formie bonusu i zależna od wszelkiego rodzaju osiągnięć indywidualnych

Oprócz Evana Mobley’a, na maksymalne pieniądze wśród zawodników z draftu 2021 mogą liczyć na przykład Cade Cunningham, czy Jalen Green. Przedłużenia negocjować będą też choćby Scottie Barnes, Josh Giddey, Franz Wagner, czy Jonathan Kuminga.

superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.