Wiesz kto zostanie mistrzem NBA 2023/24?
Postaw za darmowe 20 PLN od LV BET!

Odbierz
NBA News: Bucks podpisują gracza z 1. rundy draftu

NBA News: Bucks podpisują gracza z 1. rundy draftu

NBA News: Bucks podpisują gracza z 1. rundy draftu
Photo by Joe Murphy/NBAE via Getty Images

Wszyscy dobrze wiemy, jak cenne są pierwszorundowe picki i ile kluby są w stanie oddać za kilka z nich. Tymczasem okazuje się, że gracza wybranego w pierwszej rundzie można od tak podpisać na two-way kontrakcie. Mowa co prawda o graczu z końcówki pierwszej rundy, ale to zawsze coś.

Jak donosi bowiem Shams Charania z TheAthletic, Milwaukee Bucks podpisali two-way kontrakt z TyTy Washingtonem. 21-letni koszykarz został wybrany z 29. pickiem draftu 2022 przez Rockets, po sezonie oddany za bezcen do Hawks, z Hawks do Thunder, a tam ostatecznie zwolniony.

Dlaczego zwolniony?

W rotacji Thunder wielu jest już młodych, obiecujących zawodników na obwodzie i minut dla Washingtona by zwyczajnie nie starczyło. Ten w swoim debiutanckim sezonie zaprezentował się… Przeciętnie. Przez dużą część sezonu był poza rotacją, a kiedy grał, to w kratkę. Mecze słabe przeplatał tymi lepszymi, w których pokazywał swój potencjał:

YT/Hoops Station

Kiedy nie grywał minut na poziomie NBA, rozegrał kilka spotkań na zapleczu ligi, w G-League. Okazało się jednak, że na te rozgrywki jest trochę za dobry. Tam notował średnio 29,8 punktu, 7 zbiórek i 7,2 asysty na mecz.

TyTy Washington może powalczyć o stały kontrakt z Bucks i ma na to realne szanse. W rotacji ekipy z Milwaukee po odejściu George’a Hilla i Jevona Cartera brakuje bowiem nominalnych rozgrywających, zmienników dla Jrue Holiday’a. Pomimo tych braków, Bucks przed sezonem stawiani są w roli jednego z faworytów do końcowego sukcesu:

Mistrz NBA 2023/24: kurs: bukmacher:
Nuggets5,50 GRAJ
Celtics5.75 GRAJ
Bucks7.00 GRAJ
Suns7.50 GRAJ

(kursy z dnia 30.08.2023)