Chcesz wytypować zwycięzcę NBA 2023/24?
Wykorzystaj darmowe 20 PLN od LV BET!

Odbierz!
NBA News: Ben Simmons – Wrócę na parkiet dominować, nie jestem tym samym graczem

NBA News: Ben Simmons – Wrócę na parkiet dominować, nie jestem tym samym graczem

NBA News: Ben Simmons – Wrócę na parkiet dominować, nie jestem tym samym graczem
Photo by Elsa/Getty Images

Trwają Mistrzostwa Świata i one nieco ratują nas od zwyczajowej, wakacyjnej nudy. Kalendarzowo jesteśmy w końcu w punkcie, w którym… Nic się nie dzieje. Przynajmniej nic, co widać z perspektywy kibica. Zawodnicy bowiem powoli zaczynają wstępne przygotowania do zbliżającego się sezonu. To jest okres, w którym zawodnicy obiecują nam gruszki na wierzbie.

Wyjątkiem nie jest Ben Simmons.

Zazwyczaj przedsezonowe przechwałki nie są najciekawszym tematem, natomiast w tym przypadku jest nieco inaczej. Fakt, że mamy do czynienia z Benem Simmonsem – całym jego kontekstem – nadaje jego ostatnim wypowiedziom… Ciekawy charakter:

„Wrócić na parkiet i dominować – to będzie dla mnie świetne. Nie zamierzam wrócić jako ten sam gracz, którym byłem w zeszłym sezonie. Nie byłem wtedy nawet blisko bycia tym, kim jestem teraz. Jestem podekscytowany, bo czuję, że rozniósłbym gracza, jakim byłem w zeszłym roku. Wiem, w jakim punkcie wtedy byłem, więc może łatwo powiedzieć coś takiego. […]

Ostatnio byłem podekscytowany tym, że wracamy na hale treningowe. Muszę robić coś, co kocham i to na najwyższym poziomie. Niezależnie od tego, co mówią ludzie, jestem trzykrotnym All-Starem, członkiem All-NBA Team, All-Defensive Team. Dokonałem pewnych rzeczy. Nie jestem osobą, która niczego nie osiągnęła.”

– Ben Simmons

Te słowa Ben Simmons powiedział w rozmowie z Marciem J. Spearsem z ESPN dla portalu Andscape.

Przypomnijmy cały kontekst (choć w dużym skrócie). Ben Simmons, po fatalnych Playoffach 2021 w barwach Sixers, obwiniany i wyzywany przez własnych kibiców, zażądał transferu, pozostając w złych relacjach z zarządem i liderem zespołu, Joelem Embiidem. Towarzyszyła temu cała drama związana z niestawieniem się na obóz przygotowawczy. Simmons trafił do Nets, jednak opuścił cały sezon 2021/22 z powodu problemów zdrowotnych. Wrócił w zeszłym roku, jednak… Kompletnie bez formy. Gość, który grywał sezony na poziomie All-Star, bał się oddawać rzutów spod kosza, unika odpowiedzialności w grze, chował się na parkiecie. W tle przez cały czas były problemy natury psychicznej.

Ben Simmons stał się obiektem drwin. Nie potrafiący, bojący się rzucać koszykarz. Miękki gość, chowający się w cieniu. Słowa o 'dominowaniu są więc naprawdę mocną deklaracją. Choć trzeba przyznać i mieć z tyłu głowy, że oprócz zszarganej mentalności, Simmons od dawna walczy też z bolącymi plecami:

„Nie sądzę, żeby ludzie zdawali sobie sprawę jak źle było pod względem fizycznym, jak się czułem i co byłem w stanie zrobić na parkiecie. To, że mogę teraz usiąść i nie musieć się pochylać w jedną czy drugą stronę… To jest szalone. Ale czuję, że teraz jestem na 100% [zdrowy]. Teraz odbudowuję tylko swoją grę. Trochę mnie nie było. Po prostu rzucam do kosza i przygotowuję swój organizm.”

– Ben Simmons
wygrany wschodu 2023/24: kurs: bukmacher:
Celtics3.10 GRAJ
Bucks3.40 GRAJ
Sixers8.00 GRAJ
wygrany wschodu 2023/24: kurs: bukmacher:
Nets41.00 GRAJ

(kursy z dnia 30.08.2023)

Czy rzeczywiście wróci jako zupełnie nowy gracz? Po tych kilku latach trudno w to już uwierzyć. A uwierzyć naprawdę bym chciał. Ben Simmons w swoich najlepszych momentach był świetnym rozgrywającym w ciele dominującego fizycznie silnego skrzydłowego; kapitalnym obrońcą, generałem parkietu, napędzającym kontrataki. W zeszłym sezonie rozegrał jednak tylko 42 spotkania, notując rozczarowujące 6,9 punktu, 6,3 zbiórki i 6,1 asysty na mecz. Nawet w tym rozczarowującym sezonie miał jednak przebłyski:

YT/Brooklyn Nets